Μετάβαση στο περιεχόμενο

Water flow problem σε αντλία της Daikin


giabritsos

Recommended Posts

παντως απο τοτε που χαμηλωσα την προσαγωγη νερων και οι κυκλοφορητες ειναι μονιμα ανοιχτη εχω καλυτεη θερμοκρασια μεσα στο σπιτι...ουτε ανεβαινει υπερβολικα η θερμοκρασια οπως πριν αλλα ουτε κρυο πατωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λοιπον επανερχομαι μιας και μου βγαζει ακομα το σφαλμα.καθαρισαμε πρωτα το φιλτρο μηπως ηταν εκει το θεμ αλλα ηταν καθαρο.η διατομη του σωληνα που φευγει για το μποιλερ που γραψατε καποιοι οτι ειναι μικρη ειναι σωστη θεωρια μου ειπαν και ισως εναι εκει το λαθος μιας και η αντλια θελει να διαβασει συγκεκριμενα λιτρα οτι θα περασουν σε καποιο χρονικο οριο αλλιως βγαζει σφαλμα.απο εδω και περα...το λαθος της διατομης δεν βλεπω να διορθωνεται.αυτο που ακουσα οτι ισως λυσει το θεμα ειναι η τριοδη (οπως βλεπετε στη φωτο) να βγει απο εκει και να μπει πριν απο τον υδραυλικο διαχωριστη ωστε οταν ειναι γυρισμενο στα νερα χρησης να κανει η αντλια κυκλωμα και με τα νερα εκεινα.

τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επανερχομαι μιας και μου βγαζει ακομα το σφαλμα.καθαρισαμε πρωτα το φιλτρο μηπως ηταν εκει το θεμ αλλα ηταν καθαρο.η διατομη του σωληνα που φευγει για το μποιλερ που γραψατε καποιοι οτι ειναι μικρη ειναι σωστη θεωρια μου ειπαν και ισως εναι εκει το λαθος μιας και η αντλια θελει να διαβασει συγκεκριμενα λιτρα οτι θα περασουν σε καποιο χρονικο οριο αλλιως βγαζει σφαλμα.απο εδω και περα...το λαθος της διατομης δεν βλεπω να διορθωνεται.αυτο που ακουσα οτι ισως λυσει το θεμα ειναι η τριοδη (οπως βλεπετε στη φωτο) να βγει απο εκει και να μπει πριν απο τον υδραυλικο διαχωριστη ωστε οταν ειναι γυρισμενο στα νερα χρησης να κανει η αντλια κυκλωμα και με τα νερα εκεινα.

τι λετε ?

καλησπερα εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και 2 χρονια :) ο εγκαταστατης ερχεται παντα οταν τον φωναζω καθαριζει απο εδω και κανει οτι χρειαζεται ο ανθρωπος αλλα μετα απο μερες τσουπ ξανα τα ιδια. μιλησα με την εταιρια και μου εστειλε ενα αρχεο για πιθανες λυσεις. μπορω να το ανεβασω εδω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και 2 χρονια :) ο εγκαταστατης ερχεται παντα οταν τον φωναζω καθαριζει απο εδω και κανει οτι χρειαζεται ο ανθρωπος αλλα μετα απο μερες τσουπ ξανα τα ιδια. μιλησα με την εταιρια και μου εστειλε ενα αρχεο για πιθανες λυσεις. μπορω να το ανεβασω εδω;

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα μπορείς να μου στείλεις το αρχείο [email protected]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γεια σας, έχω την ίδια αντλία χωρίς εγκατάσταση για νερά χρήσης και μου βγάζει και μένα error 7H-01 και 7Η-06. Εννοείται βάνες όλες ανοιχτές και φίλτρο καθαρό. Σε κάποια forums διάβασα για έλεγχο του διακόπτη ροής νερού. Δεν το έχω κοιτάξει ακόμα αυτό. Αν έχετε βρει λύση στο πρόβλημα παρακαλώ ενημερώστε με. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2018 at 9:18 ΠΜ, mixalisg said:
On 22/11/2017 at 5:27 ΜΜ, nikos1982 said:

καλησπερα εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και 2 χρονια :) ο εγκαταστατης ερχεται παντα οταν τον φωναζω καθαριζει απο εδω και κανει οτι χρειαζεται ο ανθρωπος αλλα μετα απο μερες τσουπ ξανα τα ιδια. μιλησα με την εταιρια και μου εστειλε ενα αρχεο για πιθανες λυσεις. μπορω να το ανεβασω εδω;

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα μπορείς να μου στείλεις το αρχείο [email protected]

Θα το ήθελα κι εγώ αυτό το αρχείο παρακαλώ. [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.