Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκθεση αυτοψίας αυθαίρετης κατασκευής


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

Εχω στα χερια μου απο 8/4/2008 εκθεση αυθαιρετης κατασκευης με τα αναλογουντα προστιμα για παρανομη περιτοιχιση ,περιφραξη με πασσαλους κια επιχωση διαστασεων 20χ10χ,70 ομορου οικοπεδου με το δικο μου. Και χωρις προβλεψη για την απορροια των υδατων.ο ιδιοκτητης του ομορου οικοπεδου προεβη σε νεες χωματουργικες εργασιες επι της αυθαιρετης κατασκευης (ισοπεδωση των μπαζωματων) πραγμα που κατηγγελα εγγαρφως στην πολεοδομια επιπροσθετως δε κατασκευασε και θερμοκηπιο επι της εν λογω κατασκευης . Προσπαθω να παρω μια εγγραφη απαντηση απο την πολεοδομια αλλα δεν ειναι εφικτο ο ενας μηχανικος με παραπεμπει στον αλλο κλπ...... Σημερα καταφερα να επικοινωνησω με εναν μηχανικο ο οποιος εκανε πριν μια εβδομαδα νεα αυτοψια στην κατασκευη και οταν τον ρωτησα για την υψομετρικη διαφορα μετα το ισιωμα των δυο ομορων οικοπεδων μου απαντησε οτι αυτο ειναι αδιαφορο για την πολεοδομια αλλα εκεινο που τους ενδιαφερει ειναι η υψομετρικη διαφορα του μπαζομενου οικοπεδου ειναι ευκολο να μου απαντησει καποιος αν αυτο ειναι σωστο και αν για το θερμοκηπιο των κηπευτικων χρειαζεται αδεια απο την πολεοδομια τα οικοπεδα βρισκονται εντος οικισμου και εντος σχεδιου

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,πιθανότατα μπορεί να απαντήσει ο μηχανικός της γειτονιάς σου.

 

Τώρα,δεν μας λυπάσαι να καθόμαστε να ψάχνουμε όλη αυτη τη χαρτούρα αμισθί κ μάλιστα για ''κακό'' σκοπό?:)

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.