Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη fine


Recommended Posts

Θέλω να στήσω στο 4Μ fine μονοκατοικία με σκεπή απο κεραμίδια. Το πρόγραμμα είναι κυρίως για τετραγωνισμένες κατασκευές.

Επειδή η σκεπή είναι με κλίση ξέρει κάποιος πώς μπορώ να εισάγω τοίχους και γενικά στέγες με κλιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς, αλλά δεν τρέχει τίποτα. Δώσε το μέσο όρο ύψους στους τοίχους σου και καθάρισες. Έτσι κι αλλιώς δεν εκτυπώνουμε τίποτα σε τομή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να υπολογίσεις την επιφάνεια της κεκλιμένης στέγης και να διορθώσεις την επιφάνεια που θα βγάλει το υπολογιστικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα, αυτό είναι το πρώτο μου post. Μπορείς να βάλεις κεκλιμένο τοίχο ή και στέγη και με σχετικά εύκολο τρόπο τουλάχιστον στη θερμομόνωση. Αν προσέξεις υπάρχει στήλη με το όνομα τρίγωνο. Εκεί βάζεις ΝΑΙ (και αν χρειάζεται και στη στήλη αριστερό τρίγωνο) και στις στήλες συντελεστών X και Y βάζεις τα σημεία από τα οποία αρχίζει το τρίγωνο αυτό. Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Η γνώμη μου είναι πάντως να μην χρησιμοποιείται το Fine παιδιά.

Δεν πιστεύω ότι προσφέρει κάτι συν το ότι από παρουσίαση μελέτης δεν λέει και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.