Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέρμανση εξοχικής κατοικίας


nikos29

Recommended Posts

καλησπερα!θα ηθελα καποιον ειδικο να με συμβουλεψει σε εξοχικη κατοικια 60τ.μ τι μεσο θερμανσης θα ηταν καλυτερο αυτη την εποχη.δηλ ειμαι αναμεσα σε ενεργειακο τζακι η τζακι-καλοριφερ τι ειναι προτιμοτερο και γιατι?ποσο ειναι το κοστος περιπου για μια ολοκληρωμενη εγκατασταση?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

βρισκεται στη κινετα επανω στο βουνο..αλυμινια σκεφτομαι να βαλω αν και με το τζακια λενε οτι δεν το αφηνουν να αναπεει κτλ...καιρικες συνθικες ομαλες θα ελεγα υπαρχει αερας βρισκεται σε ανοιχτο χωρο βεβαια δεν εχει γυρο σπιτια...

Link to comment
Share on other sites

και απο στεγη ειναι κεραμοσκεπη..

 

Οταν θέλουμε να συμπληρώσουμε ή να τροποποιήσουμε το μήνυμά μας, μπορούμε να χρησιμοποιoύμε την επεξεργασία (κουμπάκι edit στο κάτω δεξιά τμήμα του μηνύματός μας). Ετσι εξοικονομούμε χώρο και bandwidth.

Ευχαριστώ.

CostasV

Link to comment
Share on other sites

Οταν θέλουμε να συμπληρώσουμε ή να τροποποιήσουμε το μήνυμά μας, μπορούμε να χρησιμοποιoύμε την επεξεργασία (κουμπάκι edit στο κάτω δεξιά τμήμα του μηνύματός μας). Ετσι εξοικονομούμε χώρο και bandwidth.

Ευχαριστώ.

 

Και όταν θέλουμε επιστημονική άποψη για τον ιδιωτικό μας χώρο, σε ζήτημα τόσο σημαντικό όσο η θέρμανση του, εμπιστευόμαστε έναν επαγγελματία μηχανικό αφού πρώτα του δώσουμε όλα τα απαραίτητα στοιχεία που θα μας ζητήσει και αφού συμφωνηθεί και η αμοιβή του. Έτσι επιτυγχάνουμε το καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Marko, η απάντησή σου, περί επαγγελματία μηχανικού κτλ είναι και κατά την γνώμη μου η καλύτερη συμβουλή στον ερωτώντα.

 

Θέλεις να μου πεις γιατί βάζεις την παράθεση των κόκκινων γραμμάτων, που προέρχονται από το δικό μου σχόλιο στο παραπάνω μήνυμα; Φαίνεται σαν να απαντάς σε εμένα ...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς λόγο... Χρησιμοποίησα απλά τον τρόπο σύνταξης της παρατήρησης σου για να δώσω την απάντηση μου, η οποία αφορά μόνο τον ερωτώντα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.