Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργασιακές σχέσεις και εμπειρίες απο μεγάλες εταιρείες


geokon

Recommended Posts

Συνάδελφοι, με πήρε τηλ για συνέντευξη μία θυγατρική των μεγάλων αυτών ομίλων, που ασχολείται με περιβαντολλογικά και ενεργειακά εργα... τρέμω για το τι θα ακούσω αύριο...

Ξέρω η ανεργία είναι μεγάλη, και θα πρεπε να χαίρομαι που έστω με πήραν για συνέντευξη, αλλά από την άλλη, δε θέλω να ζω για να δουλεύω 15ώρα με μισθό 4ωρού...

 

Τελικά τι άκουσες;

Link to comment
Share on other sites

Για οικονομικά μιλήσατε? Αν θες απαντάς ετσι για να έχουμε μία εικόνα της αγοράς (αν και από ότι έχεις πει έχεις εργ.εμπειρία). Τα άλλα λιγο πολύ όπως είπες γνωστά...

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks spgirl..

Πάντως την περασμένη Πέμπτη με πήρε φίλος μου και συνάδελφος να μου πει ότι απολύθηκε από μεγάλη γνωστή εταιρία (που θα μπορούσε να είναι και μάρκα σε ουίσκυ..) με 8 χρόνια προυπηρεσία, ελέω έλλειψης αντικειμένου εργασίας (κοινός έργο). Δράμα τα πράγματα παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

μαρκα ουισκι? δε πινω βρε και τωρα με μπερδεψες...

κοιτα, υπαρχει θεμα παντου αλλα εκει που πηγα βαζουν μπροστα για πολυ μεγαλα εργα, πολλων εκατομμυριων... Θα πεσει τρελο χρημα, τωρα δε ξερω πως οι τραπεζες μπορουν και χρηματοδοτουν αυτα τα εργα ενω για απλη αγορα αυτοκινητου σε ενα ιδιωτη κολλανε...

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks spgirl..

Πάντως την περασμένη Πέμπτη με πήρε φίλος μου και συνάδελφος να μου πει ότι απολύθηκε από μεγάλη γνωστή εταιρία (που θα μπορούσε να είναι και μάρκα σε ουίσκυ..) με 8 χρόνια προυπηρεσία, ελέω έλλειψης αντικειμένου εργασίας (κοινός έργο). Δράμα τα πράγματα παιδιά....

 

Εδώ προσπαθώ να βρω πρακτική άκσηση στο χώρο των αυτοκινήτων και δεν πέρνουν, που ουσιαστικά θα είναι 6μηνο και 300 ευρώ χασούρα γι αυτούς χωρίς ΙΚΑ κτλ. Τι ψάχνουμε τώρα...!!!

Ίσως "φταίω" κι εγώ που ψάχνομαι μόνο σε αυτό το χώρο, αλλά γι΄αυτόν μπήκα στο τει και για τίποτε άλλο (εργοτάξια, μελέτες και τα ρέστα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.