Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα σε θυροτηλέφωνα


Nontas D. Magi

Recommended Posts

Καλημέρα,

Μια μάλλον απλή ερώτηση

Δεν μας ακουνε απο τα θυροτηλέφωνα στην εισοδο, ενώ εμείς τους ακούμε. Φέραμε τον τεχνικό και μας είπε πως είναι απο κάποιο θυροτηλέφωνο σε καποιο διαμέρισμα που έγινε λάθος συνδεσμολογία. Το πρόβλημα είναι πως θα αργήσει να ξαναέρθει γιατι πρεπει να εχει χρόνο να ελεγξει ολα τα διαμερίσματα.

Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Αν και είμαι τεχνικός πληροφορικής και γνωρίζω αρκετά και  απο ηλεκτρολογικα , δεν εχω καν δει θυροτηλεφωνο ΄και συνδεσμολογία.

Μπορεί δηλαδή κάποιος -όπως μας ειπε- να έβαλε νεα συσκευη στο διαμέρισμα του και να βραχυκύκλωσε κάποιο απο τα κυκλώματα του όλου συστήματος; Σκέφτομαι πως αν οντως εγινε κατι λαθος , δεν θα του λειτουργουσε καθόλου και θα το κοιταγε, αλλα ολοι οι κάτοικοι δηλώνουν πως απλα δεν τους ακουν στην εισοδο

Edited by Nontas D. Magi
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι απλα καποια επαφη οπως ηταν σε μενα που ειχα το ιδιο προβλημα και πηγα λιγο ανοιξα και  πειραξα το θυροτηλεφωνο και εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Στην εισοδο εχουν ελεγχθει τα παντα απο τεχνικο και τα βρισκει ΟΚ
Μας εκλεισε ραντεβου σε 2 εβδομαδες για ελεγχο σε βραχυκύκλωμα σε καποιο διαμερισμα και τωρα μιλαμε με την αντιπροσωπια μπας και καταφερουμε κατι νωριτερα

 

 

On 24/11/2020 at 3:28 ΜΜ, antloukidis said:

Το πρώτο που θα κοίταγα είναι το μεγάφωνο στην είσοδο...

Τελικα είχες δίκιο, ηταν το αυτονόητο.

Εμενα μου φαινοταν περίεργο γιατι ηρθε τεχνικος, απ οτι εμαθα αργοτερα για να αλλαξει ολο τον μηχανισμό κάτω λόγω αλλων προβλημάτων που ειχαμε.

Αλλα και πάλι , εφυγε αφήνοντας μας με την εντύπωση πως δεν ακουμε λόγο κάποιου βραχυκυκλώματος σε καποιο διαμερισμα

Edited by Nontas D. Magi
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.