Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο ΤΕΕ μηχανολόγου τ.ε


Recommended Posts

Φίλοι & φίλες συνάδελφοι καλησπέρα,

 

Θα ήθελα την άποψη και καθοδήγηση σας. Έχοντας αποφοιτήσει από την ΣΕΛΕΤΕ ως μηχανολόγος μηχανικός, έκανα τα χαρτιά μου να γραφτώ στο βιβλίο των πτυχιούχων τεχνολογικών εκπαιδευτικών ιδρυμάτων ειδικότητας μηχανολόγου και να αποκτήσω τα δικαιώματα στις δραστηριότητες που σχετίζονται με την σχολή μου.

 

Αυτή τη στιγμή εργάζομαι σα μισθωτός μηχανολόγος. Η ερώτηση μου απαρτίζεται από δύο σκέλη:

a) Μπορώ σαν απόφοιτος Τ.Ε να γραφτώ στο ΤΕΕ και αν μπορώ,

b) αξίζει να γραφτώ και να πληρώνω εισφορές ή να "καθίσω στα αυγά μου" και να μείνω στην ασφάλεια που μου παρέχει η εργασία μου;

 

*Αν κάποια πράγματα δεν τα λέω σωστά, συγχωρείστε με, δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το σύστημα.

 

Σας ευχαριστώ

 

Συμπλήρωσε την ειδικότητά σου στο προφίλ γιατί σε εμφανίζει "υδραυλικό".

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

@dmtr,

Ανοίγει για εγγραφές το Μητρώο Πτυχιούχων Μηχανικών στο ΤΕΕ

Όσοι εγγράφονται στο Μητρώο Πτυχιούχων Μηχανικών του ΤΕΕ αποκτούν πρόσβαση σε υπηρεσίες που παρέχει το Επιμελητήριο στα μέλη του. Αυτό δεν σημαίνει ότι αποκτάς περισσότερα δικαιώματα. Οπότε μπορείς να κρίνεις αν σου προσφέρει κάτι ή όχι. Η γνώμη μου είναι να εγγραφείς μόνο αν χρειάζεσαι πρόσβαση σε κάποια από τις υπηρεσίες.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.