Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπομίσθωση και παραχώρηση χρήσης μίσθιου


cool1970

Recommended Posts

Καλησπέρα. Το ζήτημα : ενοικιάζω σε έναν ένα διαμέρισμα. Η συμβατική λύση μίσθωσης είναι σε 1 χρόνο από τώρα /3τια. Η σύζυγος ζήτησε διαζύγιο , δεν πάνε συναινετικά και η προσωρινή διαταγή των ασφαλιστικών μέτρων που έκανε εκείνη , της δίνει επιμέλεια , διατάσσει Τον συζυγο να απομακρυνθεί από οικογενειακή εστία κλπ. Μου ζητήθηκε να λύσω το μισθωτήριο και να αναρτήσω νέο στο όνομα της συζύγου. Δεδομένου όμως ότι Ο σύζυγος με έχει απειλήσει ως ιδιοκτήτη που τυχαίνει να κατοικώ κι εγώ στην ιδια πολυκατοικία , και με έχει καθυβρίσει, ζήτησα να μην μείνει κανένας στο σπίτι και να φύγουν όλοι. Δεν θέλω να έχω επαφές με τραμπούκους.. Παρολαυτά  Η σύζυγος μετακόμισε με το παιδί στο σπίτι ενώ έλειπε σε συγγενείς 2 μήνες  , και με κάποιο τροπο που δεν το ξέρω κατάφερε να πάρει στο όνομα της Παροχή Ρεύματος (ενώ στο μισθωτήριο η ίδια δεν αναφέρεται πουθενά). Ο σύζυγος μετακόμισε σε νέα οικία. Το μισθωτήριο με Τον σύζυγο , Δεν αναφέρει ότι θα είναι οικογενειακή εστία. Επίσης στο μισθωτήριο (ηλεκτρονικό) υπάρχει Όρος πως απαγορεύεται η υπομίσθωση και η παραχώρηση χρήσης . Επειδή οι άνθρωποι είναι τοξικοί , θέλω να φύγουν. Ερώτημα ;
Έχω καλή βάση να μιλήσω με δικηγόρο να καταγγείλω το μισθωτήριο ; Κι ένα ακόμα : Ξέρει κάποιος με ποιον τρόπο μπορεί να πήρε Η σύζυγος στο όνομα της τη παροχή ρεύματος ενώ δεν αναφέρεται η ίδια στο μισθωτήριο ; 
συγγνωμη για το σεντόνι. ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους όσοι θα ασχοληθούν να μου απαντήσουν 

 

 

Το θέμα δεν αφορά φόρουμ θεματολογίας Μηχανικών και κλειδώνει.

Θα το δει αρμόδιος συντονιστής της ενότητας για τους ιδιώτες.

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.