Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ένσημα ΙΚΑ για άδεια περίφραξης


Recommended Posts

Ελένη...

 

Σαν μηχανικός καμία... ή μάλλον να τους πας (εσύ ή ο ιδιοκτήτης) και μια φωτ/πία αδείας όταν εκδοθεί.

(Αν το οικόπεδο είναι δικό σου να εξοφλήσεις και τα υπολογισθέντα η/μ!)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εκεί ακριβώς το πήγαινα.. το οικόπεδο όχι δεν είναι δικό μου, κατ' αρχήν.. εργάζομαι όμως σε μια εταιρεία ΕΠΕ που ασχολείται με ΑΠΕ, για αυτήν την περίφραξη έχουμε πάρει προσφορά γύρω στα 20 ευρώ ανά τρέχον μέτρο που περιλαμβάνει και υλικά κ εργατικά. Τα ημερομίσθια επομένως θα είναι πληρωμένα;Κι η εταιρεία που είναι ο εργοδότης κ ιδιοκτήτης στην ουσία, θα πρέπει να πληρώσει τα ένσημα στο ΙΚΑ; Πρώτη φορά ασχολούμαι μ αυτά, η εταιρεία πρώτη φορά προσλαμβάνει πολ. μηχ. άρα είμαστε λίγο κλαφ'τα από θέμα εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τα ημερομίσθια δεν είναι μέσα στα 20 €

Ο πίνακας 3 αναφέρεται σε μη εστεγασμένα και το ΙΚΑ θα τα απαιτήσει έστω και αν οι "εργατοτεχνίτες" δεν τα θέλουν (ή έστω και είναι μέσα στα 20 €)

Δεν έγραψες βέβαια και από ποιες εργασίες προέκυψαν τα 24 ημ/α μήπως κάποια από αυτές μπορεί να δικαιολογηθεί ότι έγινε από "εστεγασμένους εργατοτεχνίτες".

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν βοηθά καθόλου αυτό, τα 24 η/μ προέκυψαν από το σκυρόδεμα που θα χρησιμοποιηθεί στο σενάζ της περίφραξης, δεν μου βγήκαν από αλλού. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.