Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΡΓΚΟΛΑΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα, συνάδελφοι. Έχω μία άδεια του 88 για ισόγεια κατοικία. Το 89 βγαίνει άδεια προσθήκης ορόφου και κατ' εκταση ισογείου. Το 2020 γίνεται γίνεται δήλωση 4495 για "Έκδοση άδειας νομιμοποίησης - κατηγορία 3 για κατασκευή πέργκολας στον αίθριο χώρο του α' ορόφου και βγαίνει Αδεια Μικρής κλίμακας για τη νομιμοποίηση της πέργκολας στην οποία όμως δεν ζητήθηκαν σχέδια. Εγώ τώρα πρέπει να κάνω ενημέρωση της άδειας του 89, για να κατατεθούν σχέδια;

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ARIADNE_K said:

... και βγαίνει Αδεια Μικρής κλίμακας για τη νομιμοποίηση της πέργκολας στην οποία όμως δεν ζητήθηκαν σχέδια. ...

Το ότι δεν ζητήθηκαν σχέδια δεν σημαίνει ότι δεν μπορούσες να καταθέσεις ΚΑΙ τα σχέδια (κάτοψη, τομή, όψη) ώστε να μη υπάρχει ασάφεια θέσης, διαστάσεις κλπ.... 

Προσωπικά το κρίνω ως ελάττωμα της άδειας που έβγαλες (με ότι συμπαρασέρνει αυτό σε άλλες πράξεις) .... οπότε τσεκ αν είσαι στα χρονικά περιθώρια για να κάνεις ενημέρωση φακέλου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Didonis said:

Το ότι δεν ζητήθηκαν σχέδια δεν σημαίνει ότι δεν μπορούσες να καταθέσεις ΚΑΙ τα σχέδια (κάτοψη, τομή, όψη) ώστε να μη υπάρχει ασάφεια θέσης, διαστάσεις κλπ.... 

Προσωπικά το κρίνω ως ελάττωμα της άδειας που έβγαλες (με ότι συμπαρασέρνει αυτό σε άλλες πράξεις) .... οπότε τσεκ αν είσαι στα χρονικά περιθώρια για να κάνεις ενημέρωση φακέλου.

Αρα μαλλον προτεινετε να κάνω ενημέρωση φακέλου. Δεν έκανα εγώ όλες τις προηγούμενες ενέργειες. Είμαι η νέα μηχανικός. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.