Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα επικοινωνίας με το μηχανικό


Recommended Posts

(Μεταφέρθηκα στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα στις κύριες και στου κύριους του φόρουμ ...έχω το εξής πρόβλημα ...απο το Σεπτέμβρη του τρέχοντος έτους μηχανικός μου υποτίθεται ότι κάνει τις διαδικασίες για να πάρω ρεύμα στο νέο μου σπίτι ...και λέω υποτίθεται διότι σήμερα πήγα μόνος μου στη πολεοδομία και με ενημέρωσαν ότι δεν έχει κάνει καμία απολύτως ενεργεί στο φάκελο του σπιτιού ...σε πολλές απόπειρες που έκανα να του τηλεφων στο παρελθόν δε κατάφερα να τον βρω με αποτέλεσμα να πάω στο γραφείο του ...και πάνταα διαβεβαίωσε ότι έχει κατάθεση το φάκελο του σπιτιού και πως ήδη τον έχει χρεωθεί υπάλληλος και κοιτάει την υπόθεση και πως θέλει δύο εβδομάδες ...(έχουν περάσει 2+ μήνες ) το θέμα είναι ότι μου λέει ψέματα και εγώ πληρώνω ενοίκιο ενώ έχω δικό μου σπίτι ...τι να κάνω ;; Να πάω σε άλλον ;; Από ότι μου είπαν μπορώ ...να του πω ότι ανακάλυψα ότι μου λέει ψέματα ;; Επίσης στο πατρικό μου μία αποθήκη που ήθελα να δηλώσω και έχω ήδη πληρώσει και τον μηχανικό αλλά και τα παράβολα ...ρωτοντας σήμερα στη πολεοδομία μου είπαν ότι απλά έχει πληρωθεί το παράβολο ...από της 2/10/2020 παρακαλώ. ..... Ψέματα συνεχώς δηλαδή ...υπόψη ...τα μισά χρήματα για τα χαρτιά για το νέο σπίτι του τα έχω δώσει ...βοήθεια .....

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βρείτε κάποιον δικηγόρο και σίγουρα άλλο μηχανικό για να σας συμβουλεύσει πως να κινηθείτε . Έχετε εξοφλήσει τις επιβλέψεις για το νέο σπίτι; Μήπως ο μηχανικός δεν έχει πληρωθεί 100% και καθυστερεί τις διαδικασίες; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, killertomato said:

Καλύτερα να βρείτε κάποιον δικηγόρο και σίγουρα άλλο μηχανικό για να σας συμβουλεύσει πως να κινηθείτε . Έχετε εξοφλήσει τις επιβλέψεις για το νέο σπίτι; Μήπως ο μηχανικός δεν έχει πληρωθεί 100% και καθυστερεί τις διαδικασίες; 

Καλησπέρα...έχει πληρωθεί όπως μου ζήτησε δλδ το 50%...το θέμα είναι ότι μου λέει ψέματα κ δε βρίσκω το λόγο που το κάνει αυτό ...επίσης δε ξέρω ο νέος μηχανικός τι θα μου ζητήσει κ αν ο παλιός θα του δώσει το χαρτί ότι δλδ παραιτήθηκε...δε θέλω να μπλέξω με δικηγόρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.