Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ’ οίκον ΙΙ - Πρόβλημα με Μηχανικό & Αίτημα σε ΕΤΕΑΝ


Recommended Posts

Προέκυψε πρόβλημα με τον Μηχανικό, αφου είχαμε συμφωνήσει (προφορικά) ότι χρήματα μείνουν απο τις εργασίες να τα μοιραστούμε, εγω για να μειώσω το δάνειο κι αυτός ως αμοιβή, όταν πήγα απο το γραφείο μου είχε ετοιμάσει ένα χαρτί που είχε γράψει ένα εξωφρενικό ποσό στις τιμές ώστε να μου πεί πως θα πάρω πχ μόνο 400€.

1) Είχα ΜΟΝΩΣΗ - ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ - ΗΛΙΑΚΟ ΚΟΥΦΩΜΑΤΑ .

2)  Όλα τα λεφτά τα έβγαλε απο την μόνωση

3) ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ διότι ρώτησα μόνο την τιμή της ΜΟΝΩΣΗΣ (45€/τμ) 

4) Μου χρέωσε τον ορυκτοβάμβακα 10cm με 22€/τμ , που απλά το άπλωσα στο ταβάνι εγω κι ενας υπάλληλος σε μισή ώρα

5) Απο την αρχική πρόταση ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΩΝ τράβηξε όλα τα τ.μ στο τέρμα ώστε να συμπληρώσει όλο το ποσό της επιδότησης 20.000, κάτι που εμένα δεν με ενδιέφερε διότι θα πλήρωνα ανάλογα με το ποσό που θα έφτανα πχ έφτασα 17.800€ 

6) Λοιπόν μου ανέβασε όλες τις τιμές για δικαιολογήσει το ποσό και μου έδωσε μόνο 400€ φυσικά και δεν τα πήρα!

7) Τώρα λοιπόν αν δεν μου επιστρέψει κάποια χρήματα θα κάνω ΑΙΤΗΜΑ στο ΕΤΕΑΝ για έλεγχο! Ήδη επικοινώνησα μαζί με το ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ και δεν φέρω καμία ευθύνη! Όλη την ευθύνη την έχει αυτός που έκδοσε το ΠΕΑ Α & ΠΕΑ Β. 

Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να εμπλακώ σε όλο αυτό ούτε και το αν θα χάσω χρόνο. Αυτοί θα έχουν πρόβλημα που είναι η δουλειά τους.

Συμφωνείτε ? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.