Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με αρχείο lisp


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Είμαι τοπογράφος μηχανικός και χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο lispaki για να γράφω γρήγορα ΚΑΕΚ . Οι εντολές σε ρωτάνε να γράψεις τον νομό και τη πόλη, τη πολεοδομική ενότητα, το κτηματογραφικό τετράγωνο , τον α/α του γεωτεμαχίου και τέλος να του δώσεις ένα κλικ μέσα σε κάθε γεωτεμάχιο για να γράψει όλα τα υπόλοιπα αυτόματα σε ένα text. Το πρόβλημα υπάρχει στο τελευταίο βήμα. Με το που κάνεις κλικ πετάει πρόβλημα και δεν γράφει καθόλου το text. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω ώστε να το διορθώσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

NUMBER_KTHMATWN_new.fas

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το fasl τι να δούμε; Αν έχεις και το lsp κάτι γίνεται.

Φορτώνοντας το πάντως με βγάζει αυτό, που σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά:

; error: invalid binary file format: bad body(2)

ωραία ιδέα πάντως, και το ανάποδο θα είναι χρήσιμο

Edited by zazeng
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω ως αρχείο δυστυχώς... Και δεν ξέρω τι φταίει και δεν το τρέχει εφόσον πριν από κάποιο καιρό το έτρεχε 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν το φορτώσεις γράφεις στη command line NOMOS_POLH γράφεις 5 νούμερα πχ 34006 μετά γράφεις P_ENOTHTA εδώ γράφεις πχ 01 μετά K_T εδώ γράφεις πχ 02 και μετά γράφεις ARXH πχ 001 και μετά OIK και βαράς με κλικ μέσα σε κάθε γεωτεμαχιο... Αλλά εδώ κολλάει και αν δεις και στο ΑRXH πετάει πρόβλημα ... Τι να πω ... Ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις ap στο autocad και μετά στο "Contents" κάτω από το startup suite, τί σου βγάζει; Λογικά φορτώνει και κάποιο lsp αρχείο αυτόματα (θα το είχες ορίσει παλιότερα πιθανώς).

 image.png.7fa5232d24da8f110fbd07c0e3ada467.png

Edited by Jakob
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.