Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό (πάνω σε μηχανές)


Recommended Posts

Γεια σας! Σπουδάζω μηχανολογία σε τει. όπου να'ναι τελειώνω και σκέφτομαι τι ακριβώς θέλω και μπορώ να κάνω μετά. αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι οι μηχανές οι ίδιες (και όχι ενέργειες,εγκαταστάσεις κλπ). δεν εννοώ ότι θέλω να δουλεύω σαν μηχανικός αυτοκινήτων πχ, αλλά κάτι σαν 'έρευνες-μελέτες-καινούργιες εφαρμογές' πάνω σε μηχανές..δε μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα γιατί κι εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω! γράφτηκα εδώ γιατί θέλω τη βοήθειά σας ως επαγγελματίες πλέον, σχετικά με το τι μεταπτυχιακό μπορώ να κάνω και με το τι δουλειά μπορεί να είναι σχετική με αυτό που μου αρέσει.

Ευχαριστώ πολυ και περιμένω τισ απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χριστίνα. Νομίζω το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ψάξεις για κάτι συγκεκριμένο σε χώρα του εξωτερικού. Αγγλία και Γερμανία πολύ καλές λύσεις. Δυστυχώς στην Ελλάδα τα μεταπτυχιακά είναι πολύ γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Ασε τις μηχανές, αν θες τη συμβουλή μου ασχολήσου με την πράσινη ενέργεια. Σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση !!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.