Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταγγελια σε ΥΔΟΜ για εργασίες εκσκαφης, μπετον καθαριοτητας χωρις Αδεια δομησης και η υδομ χωρις αυτοψια εξεδωσε προεγκριση


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν υπάρχει κανεις, που εχει συναντήσει αντίστοιχη περίπτωση. Τον Οκτωβριο έγινε καταγγελία(λογω πολυ σοβαρών αιτιών) σε Υδομ για οικοπεδο με εργασιες εσκαφης και μπετον καθαριότητας χωρις αδεια, με φωτογραφίες και αναφορά οτι είχε προηγηθει καταγγελία απο ιουλιο στην αστυνομία. Η μηχανικος της Υδομ , οταν έγινε η κατάθεση μου έλεγε ότι δεν υπαρχουν άτομα για αυτοψία. πριν απο 15 μέρες στο ίδιο οικόπεδο χωρις άδεια έγιναν καλουπώματα και σιδέρωμα. Ειδοποιήθηκε η αστυνομία και σε δυο ημέρες η Υδομ Εξέδωσε Προέγκριση για το οικόπεδο. Σε τηλ επικοινωνία με την ίδια μηχανικο που ειχα μιλήσει κατα την καταγγελία και με επίσημο email στο οποιο της έστειλα νέες φωτογραφίες μεταξυ προέγκρισης και έγκρισης, καθως και μια απάντηση της αρχαιολογικής υπηρεσίας οτι πήγε αρχαιοφύλακας τον ιουλιο κατα τις εκσκαφες και οτι δεν ειναι δικη τους αρμοδιοτητα αν ο επιβλεπων μηχανικος εξέδωσε άδεια, της ρώτησα πωσ προχώρησε σε προέγκριση ενω υπήρχε καταγγελία μου απάντησε οτι δεν υπάρχουν άτομα για αυτοψία. Αν κατάλαβα καλα στη συγκεκριμένη περιοχη μπορει κανεισ να κτισει χωρις αδεια γιατι δε θα γίνει ποτε αυτοψία. Εχει αντιμετώπισει κανεις παρόμοια περίπτωση; και αν ναι πωσ αντιμετωπίζεται

 

Παρατήρηση.

Μη βάζεις το ίδιο θέμα πολλαπλές φορές για να μη διαγραφούν όλα.

Βάζε τονισμό στο κείμενο σου και στον Τίτλο.

Didonis

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.