Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιθανός κίνδυνος ηλεκτροπληξίας στον περιβάλλοντα χώρο του Μετρό Αγίας Παρασκευής


ΧΡΗΣΤΟΣ81

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είναι καινούριος στο φόρουμ και δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τα μηχανολογικά/ηλεκτρικά.

Όμως νομίζω ότι έχω τις στοιχειώδεις γνώσεις για να θίξω κάτι που είδα χθες και θα έλεγα με… τρομοκράτησε!

Χθες το πρωί λοιπόν, καθώς περπατούσα προς το μετρό Αγίας Παρασκευής, διαπίστωσα ότι στο παρκάκι πίσω από τον σταθμό δεκάδες φωτιστικά όπου, όχι μόνο δεν υπάρχει το στρογγυλό κάλυμμα που προβλέπεται για τα φωτιστικά εξωτερικών χώρων, αλλά δεν υπάρχει καν λάμπα!!

Τα φωτιστικά αυτά ήταν σε χαμηλό ύψος και μπορεί πολύ εύκολα ένα μικρό παιδί να βάλει το χέρι του στο ντουί και να έχουμε δράματα. Ακόμα και ένας ενήλικας, εάν είναι βράδυ και δεν δει περί τίνος πρόκειται. Μάλιστα πολλά από αυτά είναι γεμάτα αποτσίγαρα και χαρτάκια οπότε από τύχη δεν είχαμε κάποια ηλεκτροπληξία…
Είμαι υπερβολικός ή συμφωνείτε και εσείς ότι πρόκειται για εγκληματική αμέλεια; Έχω ήδη επικοινωνήσει γραπτώς με τον Δήμο αλλά και την Αττικό μετρό αλλά απάντηση δεν έχω πάρει.

0582C927-B6CF-4422-9028-92C6E849BCFB.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός δεν είσαι, και πολύ καλά κάνεις! Πολύ πιθανό να το γνωρίζουν και να έχουνε κατεβάσει ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.