Μετάβαση στο περιεχόμενο

Eπιλογή σχολής ηλεκτρολόγων μηχανικών;


natal

Recommended Posts

προβληματιζομαι για το αν θα πρεπει να επιλεξω αυτη τη σχολη...λεγεται οτι ειναι εξαιρετικα δυσκολη σχολη ,ειναι οντως ετσι?στη μεση εκπαιδευση μπορω να διδαξω μετα σε περιπτωση που δεν με ικανοποιει ο ιδιωτικος τομεας?:confused:

Link to comment
Share on other sites

αφού σκέφτεσαι και τη μέση εκπαίδευση,

 

γιατι να φας 5 χρονάκια με ΗΜΘ και λοιπές θεωρίες,

 

γίνε δάσκαλάκος, που στη σχολή μαθαίνεται και κιθάρα,

 

να πας στη βασική εκπαίδευση

Link to comment
Share on other sites

Κάθε σχολή έχει και την δυσκολία της... Από την εμπειρία μου όμως έχω να πω ότι τίποτα δεν είναι δύσκολο αν το προσπαθήσεις... Τώρα, το εξαιρετικά δύσκολη κλπ το ακούω τζάμπα και βερεσέ... Για πολυτεχνείο μιλάμε, για να περάσεις σημαίνει πως βγάζεις 18+, που σημαίνει ότι στρώθηκες στο λύκειο... Ε, για να βγάλεις την κάθε σχολή πάλι πρέπει να στρωθείς... Απλά είναι τα πράγματα... Και μια συμβουλή: όσο μπορείς να παρακολουθείς τις παραδόσεις των μαθημάτων. Θα σε βοηθήσουν στην κατανόηση και θα σε γλιτώσουν από extra διάβασμα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

προβληματιζομαι για το αν θα πρεπει να επιλεξω αυτη τη σχολη...λεγεται οτι ειναι εξαιρετικα δυσκολη σχολη ,ειναι οντως ετσι?στη μεση εκπαιδευση μπορω να διδαξω μετα σε περιπτωση που δεν με ικανοποιει ο ιδιωτικος τομεας?:confused:

 

Είμαι στους Ηλεκτρολόγους στο Δ.Π.Θ!

 

Κι εμένα τα ίδια μου έλεγαν όταν πέρασα κι ακόμη μου λένε κάποιοι! Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη σχολή! Ειδικά στο Δ.Π.Θ που ξέρω είναι αρκετά βατά τα πράγματα.

 

Έχει σχέση και η κατευθυνση που ήσουν στο λύκειο! Αν ήσουν Θετική θα πρέπει να διαβάσεις λίγο παραπάνω στο πρώτο εξάμηνο μέχρι να μπεις στη λογική του προγραμματισμού! Και στο λέω από προσωπική εμπειρία! Αν ήσουν Τεχνολογίκη θα είσαι μια χαρα!!

 

Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ τις ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ!!

 

Πολυτεχνείο χωρίς παρακολούθηση δεν γίνεται! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.