Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υποστήλωμα ουρανοξύστη


 

Recommended Posts

Γεια σας,

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τι είδους υποστηλώματα χρησιμοποιούνται σε μεταλλικά ψηλά κτήρια (45Χ45 μ2 και υψος=200 μ). Είναι δυνατόν κοίλα υποστηλώματα τετραγωνικής διατομής με μεγάλο μήκος πλευράς (>600mm) και t (>20 mm) να έχουν ικανοποιητική συμπειριφορά ????

 

Αν έχετε να μου προτείνετε καποια σελίδα με παραπάνω πληροφορίες η με πίνακες διατομών θα σας είμαι ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

(φυσικα και αποτελεί θέμα φοιτητικής εργασίας...)

Link to comment
Share on other sites

από την προηγούμενη όμως εργασία σου παρόλο που μέχρι και απόσπασμα από τον αμερικάνικο κανονισμο ανεβάσαμε, δεν ενημερώσες τι έγινε με τον χιαστί και τα υπολοιπα του σταθμού των τραίνων ενώ θεωρητικά έλυσες τον μεγαλύτερο χιαστι σύνδεσμο στην ελλάδα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Η εργασία παραδόθηκε πρόσφατα και απλά περιμένω να διορθωθεί για να σας απαντήσω. Πίστευα ότι αυτό θα ήταν το πιο σωστό απο το να έγραφα απλά τι έκανα. Αν απο την άλλη υπάρχει πρόβλημα που μοιράζομαι τις απορρίες μου μαζί σας οκ. Απλά πιστεύα ότι με το να παραθέτω προβλήματα που συναντάω στις εργασίες μου όλοι μας κερδίζουμε κάτι. Καμιά φορά ο διάλογος που γίνεται πάνω στις ερωτήσεις είναι πιο σήμαντικός και από την ίδια την απάντηση της ερώτησης.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η εργασία παραδόθηκε πρόσφατα και απλά περιμένω να διορθωθεί για να σας απαντήσω. Πίστευα ότι αυτό θα ήταν το πιο σωστό απο το να έγραφα απλά τι έκανα.

αν μας έλεγες τι έκανες θα σου βάζαμε μικρό βαθμό?

Αν απο την άλλη υπάρχει πρόβλημα που μοιράζομαι τις απορρίες μου μαζί σας οκ.

προς το παρόν μοιράζεσαι μόνο τις εκφωνήσεις

Καμιά φορά ο διάλογος που γίνεται πάνω στις ερωτήσεις είναι πιο σήμαντικός και από την ίδια την απάντηση της ερώτησης.

Στην περιπτωση σου όμως η απάντηση στις ερωτήσεις σου ειναι ο βαθμός που θα πάρεις και απ'οτι θυμάμαι από τα posts σου μάλλον σε νοιάζει τι βαθμό θα πάρεις

 

Να ανεβάσεις τώρα τα αποτελέσματα ας ειναι και αδιορθωτα και άσε τις χαριτωμενιες, να πεις τι έκανες με τον χιαστί

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ρε φίλε τη παλεύεις καθόλου. Με ξέρεις και από πριν και μου μιλάς έτσι. Στη τελική αν διαφωνείς με τη συμπεριφορά μου στο φόρουμ μην μου απαντάς. Αν επίσης θέλεις τόσο πολύ να δεις τι έκανα με τους χιαστί συνδέσμους μπορείς να το ζητήσεις ευγενικά. Δεν έχω πρόβλημα να το ανεβάσω αλλά ούτε κατάλαβα και ότι επήγει να το κάνω.

 

Γενικά εκτός από το να μπάινεις στο φόρουμ κάθε τρεις και λίγο κάνεις τπτ άλλο ????

 

********

 

Edit: Αποφεύγετε να χρησιμοποιείτε χαρακτηρισμούς και προτάσεις οι οποίες μπορεί να είναι προσβλητικές.

acnt

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να το ανεβάσω αλλά ούτε κατάλαβα και ότι επήγει να το κάνω.

Ναι επείγει, τα άλλα δε τα σχολιάζω γιατί εισαι μικρός

Link to comment
Share on other sites

belbos δεν ήταν υποχρεωτικό να μας γράψεις τι έκανες αλλά την περιμέναμε την ενημέρώσης. Είναι καλό όταν σου προσφέρουν να προσφέρεις.

Είμαι σίγουρος (και ελπίζω) ότι θα το έκανες από μόνος σου όταν θα είχες την σιγουριά του ελέγχου, αλλά αν θέλεις την δική μου γνώμη θα μπορούσες να το είχες κάνει και από πριν. Εξάλλου φοιτητης είσαι, ανώνυμος είσαι, οπότε??

 

Rigid όσο δίκαιο και αν έχεις (?) συγκρατήσου. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Τα έχουμε πει χίλιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Επί της ουσίας.

Δες αναφορές πώς ήταν κατασκευασμένοι οι στύλοι του wtc, (δίδυμοι πύργοι - 11/09) και γιατί έπεσε όπως και πώς αν ήταν διαφορετικά κατασκευασμένοι ίσως να μην έπεφτε.

Αυτά πέρα από θεωρίες συνωμοσίας.

Υπήρχαν άρθρα και στο ΕΔ ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

rigid όσο δίκαιο και αν έχεις (?) συγκρατήσου. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Τα έχουμε πει χίλιες φορές.

έχεις δίκιο, αλλά και γω ε? μέσα έπεσα στον ουρανοξύστη ο μπαγάσας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τι είδους υποστηλώματα χρησιμοποιούνται σε μεταλλικά ψηλά κτήρια (45Χ45 μ2 και υψος=200 μ). Είναι δυνατόν κοίλα υποστηλώματα τετραγωνικής διατομής με μεγάλο μήκος πλευράς (>600mm) και t (>20 mm) να έχουν ικανοποιητική συμπειριφορά ????

 

Αν έχετε να μου προτείνετε καποια σελίδα με παραπάνω πληροφορίες η με πίνακες διατομών θα σας είμαι ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

(φυσικα και αποτελεί θέμα φοιτητικής εργασίας...)

 

Ρώτα τον L...a

(αν κατάλαβα σωστά σε ποιο πανεπιστήμιο είσαι και τι εργασία κάνεις)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.