Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση Μηχανικού για κολώνα ΔΕΗ


Christos_poth

Recommended Posts

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά! 

Έχω ένα ερώτημα γιατί δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση και είμαι και κανούργιος σαν ελεύθερος επαγγελματίας.

Μου ζητήθηκε από πελάτη να του δώσω μια βεβαίωση οτι η κολώνα της ΔΕΗ είναι εντός της ιδιοκτησίας του (υπαίθριο γκαράζ, ασκεπές, εντός σχεδίου).

Του ζητήθηκε απο τον ΔΕΔΔΗΕ η βεβαίωση ωστε μαζί με το αίτημα να κατατεθεί για να την απομακρύνουν γιατί δημιουργεί πρόβλημα (δυσκολία στο παρκάρισμα). Η κολώνα όντως βρίσκεται μεσα στην ιδιοκτησία.

Πως το αντιμετωπίζω; Τι θα γράψω; 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερη δικιά μου περίπτωση είχαμε αιτηθεί στο αρμόδιο υποκ/μα της ΔΕΗ για μετακίνηση στύλου μαζί με το επίτονο όπου ζητήσαν τοπογραφικό με την θέση του στύλου. Οπότε αν υπάρχει άδεια και τοπογραφικό, μάρκαρε εκεί την θέση του στύλου και κάνε μία αίτηση για απομάκρυνση.

Δες και το παρακάτω:

https://deddie.gr/el/upiresies/sundesi-me-to-diktuo/metatopiseis-stulou-kalwdiou-paroxismetriti/metatopisi-stulou-i-kalwdiou-tis-dei-pou-empodizei/

Edited by akis73
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.