Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Ελπίζω να είστε όλοι καλά ! Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 2 ερωτήματα!

1. Όταν ήμουν νέα 😂 αν για παράδειγμα είχες τελειώσει μια παρεμφερή σχολή με την Αρχιτεκτονική, σου έδιναν (με κάποιον τρόπο που δεν γνωρίζω) την δυνατότητα να δώσεις έναν αριθμό μαθημάτων, και με αυτόν τον τρόπο, αναβαθμιζόταν το πτυχίο σου με αυτό τις Αρχιτεκτονικής. Μα ισχύει κάτι τέτοιο ακόμα; 

2. Το δεύτερο ερώτημα αφορά τον τίτλο του θέματός μου, τις Κατατακτήριες. Διαβάζω εδώ και μήνες αλλά σε συζήτηση που είχα μου ανέφεραν πως αν δεν έχω κάποιο μέσο, δεν αξίζει να προσπαθήσω καθόλου.. Έχετε εσείς κάποια ιδέα για το τι παίζει με τις κατατακτήριες;

Προκαταβολικά σας ευχαριστώ! ❤️

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα στο ΔΠΘ όπου τελείωσα δεν ίσχυε το δεύτερο που λες, καθως γνώριζα πολλά άτομα που είχαν εισαχθέι στο τμήμα μου ( πολιτικός μηχανικός) μέσω κατατακτήριων και κανείς του δεν είχε κάποιο μέσον, εφόσον πετύχεις καλή επίδοση στις εξετάσεις η θέση είναι δική σου. Σκέψου μήπως η αποθάρρυνση ήταν σκόπιμη απο όσους σου είπαν ότι δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.