Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όδευση σωλήνα φυσικού αερίου σε διαμέρισμα πολυκατοικίας


Denis82

Recommended Posts

Μένω στον 4ο όροφο πολυκατοικίας. Έχει ήδη εγκαταστήσει η ΔΕΔΑ τον μετρητή του φυσικού αερίου στο πεζοδρόμιο, αλλά η γειτόνισσα δεν μου επιτρέπει να διέλθω μέσω του μπαλκονιού της για να φθάσει ο σωλήνας στο λέβητα μου και να πάρω αέριο.

Δεν υπάρχει άλλη οδός διέλευσης διότι δεν γίνεται να τρυπήσω το μπαλκόνι του από κάτω ούτε και του από πάνω.

Μπορώ να την υποχρεώσω να μου δώσει διέλευση;

Για την οικονομία της συζήτησης, σας αναφέρω ότι έχει αποκλειστεί κάθε άλλη όδευση από το μηχανικό.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αντιμετώπισα αντίστοιχο πρόβλημα σε πολυκατοικία που όλοι οι ιδιοκτήτες, πλην εμού, ψήφισαν αρνητικά στο αίτημα για 2η παροχή αερίου (αυτονόμηση) σε διαμέρισμα που ανακαίνισα. Σε όλη τη διαδικασία ακολούθησα πιστά τη σχετική νομοθεσία και όταν η ΕΔΑ Αττικής ενέκρινε τη μελέτη που είχε υποβάλει ο μηχανολόγος, που είχε αναλάβει την υπόθεση, την έστειλα στο διαχειριστή, την ανάρτησε στον πίνακα και δεν αντιμετώπισα καμία αντίρρηση για την όδευση στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.