Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόρισμα ελέγχου προσβασιμότητας


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Μου έτυχε ο πρώτος έλεγχος προσβασιμότητας και θα ήθελα να ρωτήσω τον τρόπο που απαντάμε στις ερωτήσεις.

Πρόκειται για σχολείο με μεγάλο αυλόγυρο που όμως δεν υπάρχουν οριοθετημένες θέσεις στάθμευσης.

Στην ερώτηση αν υπάρχουν θέσεις στάθμευσης για άτομα με αναπηρία απαντάω όχι (από τη στιγμή που δεν υπάρχουν) ή απαντάω απαιτούνται παρεμβάσεις από τη στιγμή που υπάρχει ο απαραίτητος χώρος για να διαμορφωθούν?

Το ίδιο ισχύει και για τους πυροπροστατευμένους χώρους αναμονής αμαξιδίων. Απαντάω ότι δεν υπάρχουν ή ότι απαιτούνται παρεμβάσεις από τη στιγμή που υπάρχει ο χώρος να δημιουργηθούν?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εμένα. έχω την ίδια απορία. Πρέπει να απαντήσουμε ΟΧΙ εφόσον αναφέρεται σε υφιστάμενου χώρους στάθμευσης που δεν υπάρχουν στην περίπτωσή μας. Αν και έτσι δημιουργείται μείωση της προσβασιμότητας σε περιπτώσεις ατόμων/εργαζομένων γιατί - όπως στην περίπτωσή μου είναι νησί... με τις ιδιαιτερότητές του - γιατί δεν επεμβαίνουμε σε πεζοδρόμια που σε μένα δεν υφίστανται καν :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.