Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνδεση έξυπνου θερμοστάτη


vale

Recommended Posts

19 λεπτά πριν, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

kαι να εχει ? τι μπορει να δει  ρε Δημητρη , σα μπως ξερει τι κ  πως να τον "διαβασει " .To συγκεκριμενο θερμοσταστη τον εχω δει  αρκετες φορες  εδω μεσα και παντα με αλλη ονομασια .Η απορια μου ειναι  την 5 και την 6 ,   αισθητήριο NTC δλδ   PT100 πως μπορεις  να το χρησιμοποιησης ?

Άμα είναι συνάδελφος και έχει το νόμιμο δικαίωμα να το συνδέσει να μην τον βοηθήσουμε να σκοτωθεί; 🤪🤪

Πέρα από πλάκα το ξεκίνησα για να δούμε με τι έχουμε να κάνουμε. (είναι η αδυναμία μου οι θερμοστάτες γιατί νομίζω έχουν μακρά τα χειρότερα σχέδια μέσα και πότε δεν βγάζει άκρη με τα χρώματα των καλωδίων). Αλλά έχεις δίκιο.... 

 

Την κλεμα για αισθητηριο την  έχω πετύχει και εγώ σε κινεζοθερμοστατη και μάλιστα έδινε και το αισθητήριο. Το έδινε και καλά να το βάλεις σαν ασφάλεια παγετου αν θυμάμαι καλά αλλά με 30 πόντους καλώδιο δεν γινόταν κάτι 😀

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.