Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδειοδότηση logistics center


christinaki pol

Recommended Posts

Γεια σας,

 

καλούμαι να βρω τις προϋποθέσεις αδειοδότησης κέντρου λοτίστικς και συγκεκριμένα με ενδιαφέρουν οι εξής δραστηριότητες:

- Τι γίνεται με την απόρριψη νερού, είτε αυτού που χρησιμοποιείται εκεί είτε των ομβρίων

- Απαιτήσεις θερμοκρασίας στους χώρους των γραφείων και του φωτισμού

- Ποιότητα του αέρα

- Απαραίτητος εξοπλισμός πχ εξαερισμός κλπ

 

Έχετε καμία ιδέα πως θα μπορούσα να απαντήσω στα παραπάνω;

Edited by Pavlos33
έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση του θέματος-Pavlos 33
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ψάχνεις είναι αρμοδιότητα μηχανικών. Αν είσαι μηχανικός, δήλωσέ το στο προφίλ σου ώστε να υπάρξει σωστή συνεννόηση. Αν όχι, απευθύνεσαι σε μηχανικό διότι, ενδεχομένως, να μη μπορείς να αξιοποιήσεις τις απαντήσεις που θα λάβεις από το φόρουμ. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω να κάνω αναθεώρηση σε άδεια κέντρου αποθήκευσης και διανομής, για να τοποθετήσω φυλάκιο.
Το μετράω κανονικά σε δόμηση - κάλυψη και πρέπει να έχω απόσταση Δ από όρια ή υπάρχει περίπτωση να ισχύει ότι ισχύει στα βιοτεχνικά; Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος-α συνάδελφος;
Βάσει ΝΟΚ στο άρθρο 17 (4-ι) αναφέρεται ότι εντός Δ επιτρέπεται χώρος φυλακίων , ύστερα από γνωμοδότηση του ΣΑ. Αυτό λογικά, ισχύει και στα εκτός σχεδίου απλά δεν ξέρω μήπως εννοεί τα φυλάκια που έχει ήδη αναφέρει για τα κτίρια βιοτεχνίας - βιομηχανίας, τα οποία δεν προσμετρούν σε δόμηση και κάλυψη.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.