Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια επισκευών


Recommended Posts

εχω προσλαβει ενα τεχνικο γραφειο(ανακαινισεις κτλ)για μου σοβαδισει και κατοπιν να χρωματισει τον αρκα μιας οικοδομης.για τις παραπανω εργασιες θα τοποθετηθει σκαλωσια .μπορει καποιος να με βοηθησει και να με ενημερωσει ποσες και ποιων ειδων αδειες χρειαζονται για την σκαλωσια ,ποσο κοστιζουν ,ποσο διαρκει οι εκδοση τους,και τελος ποιος ειναι υπευθυνος σχετικα με το θεμα των αναγκαιων αδειων εγω η το εργολαβος που εχειν αναλαβει το εργο?

υ.γ η σκαλωσια δεν καταλαμβανει πεζοδρομιο αλλα παταει σε χωρο της οικοδομης.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες.

Καταρχάς μπορείς να ξεκινήσεις από τους κανόνες συμμετοχής (απαγορεύονται τα κεφαλαία).

 

Στην συνέχεια, το τεχνικό γραφείο με το οποίο λες ότι συνεργάζεσαι, αρνήθηκε ή αδυνατούσε να σου παρέχει αυτές τις πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, δεν "προσέλαβες" αλλά "ανέθεσες".

 

Δεύτερον, πριν προβείς στην εκτέλεση οιωνδήποτε εργασιών, να απευθυνθείς σε Μηχανικό (για πολλούς λόγους).

 

Τρίτον, τα ανορθόγραφα, ασύντακτα, χωρίς σωστό τονισμό και σημεία στίξεως κείμενα είναι -εξαιρετικά- δυσανάγνωστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

Καταρχάς μπορείς να ξεκινήσεις από τους κανόνες συμμετοχής (απαγορεύονται τα κεφαλαία).

 

Στην συνέχεια, το τεχνικό γραφείο με το οποίο λες ότι συνεργάζεσαι, αρνήθηκε ή αδυνατούσε να σου παρέχει αυτές τις πληροφορίες?

 

μου εδωσε ασαφεις απαντησεις και με εκανε να πονηρευτω.μου απαντησε οτι κανονικα χρειαζετε ενος ειδους αδεια ,αλλα επειδη οι εργασιες θα κρατησουν το πολυ 5-6 ημερες δεν θα χρειαστει να βγαλουμε.κατοπιν μετα την αναθεση της εργασιας στον συγκεκρημενο εργολαβο,με ενημερωσε τηλεφωνικα οτι συνεργατης του ,ο οποιος θα στήσει την σκαλωσια(μαλλον την ενοικιαζει)θελει να του υπογραψω μια υπευθυνη δηλωση οτι εαν μας "ενοχλησει"καποιος για την σκαλωσια θα θεωρηθω υπευθυνος εγω.

του απαντησα ποσο θα στοιχησει η συγκεκρημενη αδεια και μου απαντησε 1500 ευρω.μου φανηκαν εξωφρενικο το ποσο

 

παρακαλω εαν μπορει καποιος να με ενημερωσει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτό το οποίο θες δεν έχω καταλάβει.

 

έχεις αναθέσει κάπου τη δουλειά? ΝΑΙ

 

σου ειπαν πόσο κοστίζει? ΝΑΙ

 

σου ειπαν για τις άδειες? ΝΑΙ

 

και κάνε κατι με τα ορθογραφικά που βγάζουν μάτια

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω εμπειρία (ή μάλλον ακριβώς επειδή δεν έχω), θα σε προτρέψω να και εγώ με την σειρά μου να συναντήσεις από κοντά έναν μηχανικό για να σε συμβουλέψει.

 

Καλή συνέχεια (δεν ειρωνεύομαι, το εννοώ)...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα του epiplopoios ειναι του φάνηκαν ακριβοι και κάνει ερευνα αγορας από το φόρουμ, θα τρελλαθούμε τελείως μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα του epiplopoios ειναι του φάνηκαν ακριβοι και κάνει ερευνα αγορας από το φόρουμ, θα τρελλαθούμε τελείως μου φαίνεται

 

 

 

δεν ειναι αυτος ο λογος.αλλα και να ειναι.... για αυτον το λογο δεν υπαρχουν τα forum? ***********

 

εγω ζητησα μια απαντηση απο καποιον πιο σχετικο, γιατι κανενας μας ως καταναλωτες που ημαστε δεν θελει να τον πιανουν κοτσο

 

ευχαριστω

 

 

Παρακαλώ να διαβάσετε τους Κανόνες Συμμετοχής και να λείπουν οι προσβολές.

Link to comment
Share on other sites

1.αλλα και να ειναι.... για αυτον το λογο δεν υπαρχουν τα forum?

2.********

 

1. ακριβώς γι'αυτό, για να κάνεις έρευνα αγοράς κύριε επιπλοποιέ

 

2. Χαχαχαχα, μίλησε και ο epiplopoios για αισχροκέρδεια, άλλο ανέκδοτο ξέρεις? Για δώσε τιμοκατάλογο των εργασιών σου μάστορα

Link to comment
Share on other sites

Η αντίληψη για τον στόχο του forum με σκοτώνει...είναι μία από αυτές τις δημοσιεύσεις που απλά σε πατάει κάτω και λες "τώρα, τι να πρωτογράψω?"... :-x

 

Λοιπόν για να μην έχουμε ξεκατινιάσματα αν οι έλληνες καταναλωτές θέλουν να κάνουν έρευνα αγοράς ας γράψουν σε ένα σχετικό φόρουμ ή site. Το πως συμπεριφέρεται ο συνάδελφος επαγγελματικά δεν σας αφορά και οι αβάσιμες υποθέσεις σας επ'αυτού είναι παντελώς άστοχες. Οι άσχετοι πελάτες να στρωθούν να διαβάσουν και να κάνουν γύρες να ρωτήσουν και να πάρουν προσφορές αν καίγονται και όχι να περιμένουν την πίτα να πέσει βγαίνοντας και από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.