Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναθεώρηση αδείας για μπαλκόνι και ανοίγματα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Ανέλαβα μια αναθεώρηση άδειας και το πρόβλημα είναι το εξής:

Πρόκειται για την κατασκευή ενός διόροφου κτιρίου 250 τμ. Η κατασκευή τελειώνει σε 4 περίπου μήνες. Ο κατασκευαστής έχει αλλάξει τη θέση 2 ανοιγμάτων στο ισόγειο και 1 μπαλκονιού στον όροφο. Ο μηχανικός αφού του έβγαλε την άδεια εξαφανίστηκε μετά στην επίβλεψη. Ο κατασκευαστής ήρθε λοιπόν σ'εμένα και μου ανέθεσε την αναθεώρηση.

Δεν έχω αναλάβει άλλη ,καθότι ασχολούμαι με τοπογραφικά και δε ξέρω ακριβώς τι χρειάζεται.

Στην πολεοδομία που ρώτησα μου είπαν νέο φάκελο απ'την αρχή.

Τοπογραφικά και μηχ/κα δεν αλλάζουν πιστεύω.

Αρχιτεκτονικά θα πρέπει να τα ξανακάνω με τις αλλαγές? Στατικά ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ. acnt

Link to comment
Share on other sites

Aφού το λες μόνος σου : άλλαξαν αρχιτεκτονικά και στατικά . Οπότε τα ξανακάνεις όλα , πληρώνεσαι μόνο αποτύπωση για τα περισσότερα και μιλάς με τον υπεύθυνο των φορολογικών για το πόσο θα πάει η αμοιβή σου για τα υπόλοιπα . Βέβαια το θέμα το κύριο για μένα είναι ο προηγούμενος επιβλέπων μηχανικός γιατί πρέπει κάποιος να υπογράψει στο μέχρι σήμερα στάδιο εργασιών και να πληρωθεί και την αντίστοιχη επίβλεψη και αυτός θα έπρεπε να είναι ο προηγούμενος .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.