Jump to content

adadim

Core Members
  • Content Count

    934
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

adadim last won the day on April 27 2011

adadim had the most liked content!

Community Reputation

41 Καλή

6 Followers

About adadim

  • Rank
    Διακεκριμένο Μέλος

Profile Information

  • Φύλο
    Δεν απαντώ
  • Τοποθεσία
    Αττική
  • Επάγγελμα
    Μηχανικός
  • Ειδικότητα
    Διπλ. Πολιτικός Μηχανικός

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Και πώς είμαστε σίγουροι πώς όντως έχει ολοκληρωθεί η Β' φάση?
  2. Ισχύουν τα παραπάνω? Εγώ γνωρίζω πως β' φάση είναι η σφραγίδα που αναφέρει "προσωρινή αναστολή από κατεδάφιση" Είναι δυνατόν να υπάρχει αυθαίρετο του Ν.1337/1983 χωρίς σφραγίδα που αναγράφει : "προσωρινή αναστολή από κατεδάφιση" και να είναι στη Β' φάση? 'Εχω συμπληρωματική δήλωση του Ν.1337/1983 άρθρου 15 παρ. 5 αλλά πουθενά δεν λέει για αναστολή από κατεδάφιση. Ο υπάλληλος δε του αρχείου ισχυρίζεται πώς όλα έτσι είναι στην περιοχή, χωρίς να έχουν την παραπάνω σφραγίδα. Ποια η γνώμη σας?
  3. Η ίδια είναι αλλά δεν είχα πάρει χαμπάρι το θέμα που απαντά ο Akis και μας βοηθά . Σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ για τη βοήθειά σου!!!!
  4. 'Αλλο ακίνητο είναι , αλλά έχω αρκετά στην περιοχή. Η εφορία μου είχε απαντήσει για αυτά που είχα πέρυσι σε άλλους δρόμους πως δεν υπάρχει τιμή ζώνης... Τι να πω?
  5. Καλησπέρα . Οδός Οδυσσέως στην Ανθούσα εντός σχεδίου αλλά με μη κυρωμένη πράξη εφαρμογής. Ποια η τιμή ζώνης? Και γενικά σε όλη την Ανθούσα Αττικής στις περιοχές εντός σχεδίου με μη κυρωμένη πράξη εφαρμογής ποια τιμή βάζουμε?
  6. Όμως η εφορια δηλώνει πως δεν υπάρχει καθορισμένη τιμή ζώνης. Πώς θα ξέρει κάτι ο Δήμος?
  7. Καλησπέρα σε όλους! Σε ακίνητο που βρίσκεται στην Αττική σε περιοχή που ναι μεν έχει πολεοδομική μελέτη αλλά δεν έχει ακόμα κυρωθεί η πράξη εφαρμογής , πως θα κάνατε τη δήλωση αυθαιρέτου?Θα το δηλώνατε ως εντός σχεδίου ή ως εκτός με εκκρεμή πολεοδομική μελέτη? Και τι τιμή ζώνης θα βάζατε? Η πολεοδομία πάντως στο τοπογραφικό είπε στη δήλωση του Ν.651/77 να δηλωθεί ως εντός σχεδίου αλλά μη οικοδομήσιμο.
  8. Υπόγειο σε κτίριο εμπορικών χρήσεων που έχει χρησιμοποιήσει αυτήν τη διάταξη του ΓΟΚ 73 (άρθρο 102 παρ.7) πιστεύετε πως έχει κύρια χρήση? Η κάτοψη το αναγράφει ως κατάστημα. Υπήρχαν άλλες διατάξεις του ΓΟΚ 73 που πρέπει να λάβουμε υπόψη μας? Υπάρχει κάποιος παλαιότερος συνάδελφος που να γνωρίζει κάτι για το παραπάνω, που αφορά ΓΟΚ 73?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.