Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γιατί υπάρχει τόσο μεγάλο χάσμα στην βιβλιογραφία μεταξυ ΟΣ και μεταλλικών?


 

Recommended Posts

Στα σιλό και γενικά κυλινρικές κατασκευές είχαν αναπτυχθεί θεωρίες ελαστικότητας του 60, 70 που τώρα πάλι από μερικούς άρχισαν και ξανασκαλίζονται.

 

Θέματα για διδακτορικά θα υπάρχουν παντα. Το θέμα είναι ποια ξεχωρίζουν και πραγματικά αξίζουν για διδακτορικό.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Θέμα από θέμα έχει διαφορά.Πάντως εγώ αναφέρομαι σε ανελαστικές μη γραμμικές μεθόδους που δεν έχουν διερευνηθεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Θέμα από θέμα έχει διαφορά.Πάντως εγώ αναφέρομαι σε ανελαστικές μη γραμμικές μεθόδους που δεν έχουν διερευνηθεί αρκετά.

αυτό ισχύει όχι μόνο στις μεταλλικές αλλά και στο μπετό

 

αυτό από που προκύπτει ριτζιντ;

(Για τον ΕΑΚ οι αμερικάνοι πάντως δεν μπορώ να πω ότι δεν τον έχουν σε εκτίμηση http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=704.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καποιος να απαντησει στην αρχικη μου ερωτηση μου περι προτεινομενης βιβλιογραφιας στο Ο/Σ ? Στο τοπικ των μεταλλικων υπαρχει τετοιο ποστ και η αληθεια ειναι οτι βοηθηκα. Με τα μπετα καποια καλη λιστα ?

 

Στο τοπικ της γενικης βιβλιογραφιας αναφερονται 2-3 βιβλια τα οποια ομως επ' ουδενι με καλυπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα βιβλία του Φαρδή που αναφέρθηκαν, είναι καλά, πολύ καλά θα έλεγα, αλλά αυτοί που κάνουν το μάθημα δεν θα έλεγα ότι είναι καλοί καθηγητές [επιστήμονες ίσως είναι, καθηγητές όχι]. Κατά συνέπεια στην συνείδηση των φοιτητών τα βιβλία έχουν παρόμοια μοίρα...

 

Έχοντας μελετήσει αυτά τα βιβλία κι έχοντάς τα ως οδηγό, αναγκάστηκα να αγοράσω/μελετήσω/συντάξω σημειώσεις και σχέδια για να έχω ένα δικό μου "βιβλίο συλλογής σημειώσεων και γνώσεων", που σε συνδιασμό με τεύχη τύπου Ιγνατιάδη είναι τα πρώτα που συμβουλεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, για να μην παρεξηγηθω κιολας δεν αμφισβητησα την βιβλιογραφια που υπαρχει στη "λιστα" (Πενελης Γκρος). Απλα ειναι φτωχή (η λιστα).

 

Αν κανεις εχει κατι αξιολογο περα απο Paulay (κορυφαιος) , Rusch, Leonhardt , Beton Kalender , λιστα , σημειωσεις Φαρδη , θα τον παρακαλουσα να το κανει ενα share εδω.

 

thnks

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.