Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πηνίο για επικαθίσεις αλάτων


krek

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει εταιρίες που προμηθεύουν συστήματα πηνίων που εμποδίζουν τις επικαθίσεις αλάτων σε μεταλλικές σωληνώσεις. Η αναζήτηση στο google δεν απέδωσε πολλά αποτελέσματα, ή εγώ δεν το ψάχνω σωστά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να αποφύγεις ένα ήδη υπαρκτό πρόβλημα (οπότε αν θέλεις περιέγραψε λεπτομερέστερα πού και πόσα άλατα υπάρχουν), ή θέλεις να πάρεις τα μέτρα σου για την αποφυγή πιθανών προβλημάτων;

 

Σε κλειστό κύκλωμα δεν μπορεί να έχεις μεγαλύτερες επικαθίσεις από το περιεχόμενο των αλάτων στην ποσότητα στο κλειστό κύκλωμα. Εάν δεν συμπληρώνεις συνεχώς νερό στο κύκλωμα, κανονικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αν κάποιος τα έχει δουλέψει ας μας πει τεχνικά στοιχεία ...

Link to comment
Share on other sites

Για τόσο μεγάλο μέγεθος δε μπορώ να βοηθήσω.

Μία εναλλακτική είναι να βάλεις αποσκλυρηντή και να επεξεργάζεσαι μόνο το νερό που θα συμπληρώνει το δίκτυο.

Δεν τα έχω δουλέψει αλλα έχω δει μικρα μεχρι 2 ίντσες. Για να πω την αλήθεια είμαι λίγο καχύποπτος γιατι πουθενά δεν εξηγείται πως ακριβώς δουλευουν. Μπορει όμως να λειτουργουν και άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.