Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση με wildcards στα Win7


JTB

Recommended Posts

Ανοίγοντας ένα φάκελο, όλοι έχουμε δει επάνω δεξιά το παράθυρο αναζήτησης αρχείου... Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν δουλεύει όπως πρέπει και όπως συνήθιζε στα Win7... Δηλαδή... Θέλω να σβήσω τα bak αρχεία του Revit στο φάκελο PELATES που έχει 10 υποφακέλους... Τα αρχεία αυτά είναι της μορφής .00χχ, δηλαδή μπορεί να είναι .0001 ή .0014 ή .0124 οπότε πολύ λογικά εγώ δίνω να μου σβήσει τα *.0* αρχεία.... Το έκανα τόσο καιρό μέχρι τώρα, ξέρω ότι είναι σωστό... Αλλωστε από το DOS ισχύει αυτό...

Αλλά δυστυχώς δεν ξέρω τώρα τί γίνεται και δεν λειτουργεί... Δοκίμασα και με χρήση ερωτηματικών (άλλος τρόπος) π.χ. ??????*.0?* αλλά πάλι τίποτα... Δεν ξέρω γιατί πάντως θεωρώ σίγουρο ότι δεν φταίω εγώ...

Κάποια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες.... δεν ψάχνω bak αρχεία, αυτό που θέλω είναι τα *.0* αρχεία και αναρωτιέμαι αφού το γράφω σωστά γιατί δεν γίνεται... Ασε που επαναλαμβάνεται αυτό με αρκετά αρχεία, σαν να είναι θέμα δικαιωμάτων χρήστη...Μόνο που υπάρχει μόνο ένας χρήστης στο PC και είναι προφανώς και admin.

Υπάρχει το ενδεχόμενο να μη το γράφω σωστά; Μάλλον όχι... δεν έχει αλλάξει κάτι απ'οσο ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.