Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτηση για προμήθεια μέσω ebanking από Αττικής


Giorgos1987

Recommended Posts

Αυτή την εβδομάδα έβγαλα ebanking από τράπεζα Αττικής, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει προμήθεια όταν θέλεις να μεταφέρεις λεφτά από τον τραπεζικό σου λογαριασμό προς άλλη τράπεζα στην Ελλάδα; Ρωτάω γιατί θέλω να πληρώσω το ποσό των 110 ευρώ σε μια εταιρεία για την υπηρεσία που μου παρείχαν, η πληρωμή μέσω ebanking και εφόσον κρατηθεί προμήθεια λογικά θα πρέπει να κάνω μια προσαύξηση στο ποσόν που θα πληρώσω λόγω της προμήθειας που θα παρακρατηθεί ώστε να μην κατατεθούν στον λογαριασμό της εταιρείας λιγότερα χρήματα από αυτά που μου είπανε.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι τράπεζες χρεώνουν προμήθεια στις πληρωμές λογαριασμών και τις μεταφορές σε άλλη τράπεζα.

Δεν έχω λογαριασμό στην Αττικής αλλά νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τη μεταφορά στο λογαριασμό που θέλεις και πριν την ολοκληρώσεις πρέπει να σου εμφανίσει και την προμήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εγώ αυτό που ήξερα είναι οτι υπάρχει προμήθεια αν πας από τα γκισέ για να σε εξυπηρετήσει ο υπάλληλος και οχι από το ebanking. 

Θα το κοιτάξω αυτό που είπες, ελπίζω να μην είναι υψηλή προμήθεια, μιλάμε για ένα ποσό 110 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.