Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτες Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων - η αρχή


Revenk

Recommended Posts

και πάλι μου λείπει το 6μηνο για να κλείσει η τετραετία μου, πράγμα που με δεσμεύει, δυστυχώς. Πιστεύω ότι μπορώ να την κάνω, κρίνοντας τουλάχιστον από το υπόμνημα που είδα.

Eitherway, άνθρωπο να μας δώσει δουλειές δεν έχουμε και όταν βρίσκουμε μας κρατάει πίσω η..ηλικία μας.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,ειμαι πολιτικος μηχανικος,και θελω να υπογραψω μια ΜΠΕ ,προκειται για βιομηχανια με ειδη στρωματοποιιας,υπαρχει ηδη εγκρηση απο την περιφερια και προκειται για εκσυχρονυσμο,τα ΚW ειναι κατω απο 500 ,δηλαδη μαλλον Β3,μπορω να υπογραψω?

Link to comment
Share on other sites

Β3 - αναφέρεις Περιφέρεια αρα πήγε σε Α2 - αν δεν εχεις μελετητικό σε κατηγορία 27, δεν μπορεις να υπογραψεις.

 

Δωστε και λιγη δουλεια στους μηχανικους περιβαλλοντος ;0)

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι αλλά κάποιες περιφέρειες το δέχονται (για Β3).

 

ΚΑι σε ενδεχόμενη καταγγελία - προσφυγή, αυτομάτως η αδεια που θαπάρει ακυρώνεται, και μετα ασε να σε τρέχει για αποζημιώσεις ο ιδιοκτήτης (πως υπογράφεις ρε φίλε αφού δεν εχεις δικαιωμα?).

 

Ακραίο μεν, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου για να εχεις τα μισά!

Link to comment
Share on other sites

ειχε παει περιφερεια και ηταν 700 kw,η εγκριση υσχυει μεχρι και το 2011 ,τωρα η ισχυς ειναι 450,με τον εκσυχρονισμο,και απο την νομαρχια(τμημα περιβαλλον),μου ειπαν απλα να φερω την ιδια μ.π.ε απλα πιο πολυ για τυπικο,το θεμα ειναι οτι εγω σαν πολ. μηχανικος μπορω να υπογραψω Β3? γιατι τωρα εκει κατατασσεται το εργο.τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς λέμε αν έχεις μελετητικό κατηγορίας 27

 

αν έχεις υπογράφεις, αν δεν έχεις υπογράφεις με δική σου ευθύνη ή δεν υπογράφεις καθόλου και δίνεις τη δουλειά σε κάποιον που γνωρίζει και το αντικείμενο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.