Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη διάθεσης αποβλήτων πλυντηρίου αυτοκινήτων


leo strats

Recommended Posts

  • 1 year later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Φτιάχνω μια Μελέτη Διάθεσης Υγρών Αποβλήτων Πλυντηρίου-Λιπαντηριου Αυτοκινήτων και θέλω αν μπορεί κάποιος που έχει κάνει παρόμοιά μελέτη να με βοηθήσει σχετικά με το εξής:

ποια είναι η προβλεπόμενη συντήρηση της εγκατάστασης επεξεργασίας (Βορβοροσυλλέκτης - Ελαιοσυλλέκτης) των απόνερων του πλυντηρίου. 

Πρέπει να το γράψω στην τεχνική έκθεση.

 

Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει μια ιδέα τον ευχαριστώ εκ' των προτέρων... 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφε τι την χρειάζεσαι την μελέτη υγρών αποβλήτων για πλυντήριο αυτοκινήτων? Ενημερωτικά σου αναφέρω πως αν την θέλεις για την αδειοδότησή του πλέον δεν χρειάζεται γιατί πάει με Πρότυπες Περιβαλλοντικές Δεσμεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε ξέρω για τις ΠΠΔ.
Απλά για αδειοδότηση Πλυντηρίου αυτοκινήτων απαιτείται Βεβαίωση από ΕΥΔΑΠ ή τον Φορέα Αποχέτευσης για την επεξεργασία των απόνερων και τη σύνδεση με το αποχετευτικό δίκτυο.
Δηλαδή μελέτη Διάθεσης κλπ... (πιο πάνω αναλύεται επαρκώς το θέμα της απαίτησης ή μη).
Προς διευκόλυνση τα αντίστοιχα δικαιολογητικά τόσο για την άδεια λειτουργίας (βεβαίωση νομιμότητας πλέον) εδώ

όσο και για την μελέτη διάθεσης αποβλήτων από ΕΥΔΑΠ τα δικαιολογητικά εδώ.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει την σχετική τεχνική έκθεση να μου πει περίπου που να κινηθώ σχετικά με το πιο πάνω ερώτημα μου?

Edited by gvrettakos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.