Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρονολογία δημιουργίας αγροτεμαχίου


Recommended Posts

Έχω ένα χωράφι εκτός σχεδίου και εκτός ζώνης σε χαρακτηρισμένο κοινωτικό δρόμο συνολικού εμβαδού 1440 τ.μ., το οποίο προήλθε από αγοροπηλησία 2 χωραφιών το 1990 εμβαδού 1.150 τ.μ. και 258 τ.μ.. Από πρόσωπο και βάθος δεν έχω πρόβλημα.

Για να είναι άρτιο θα πρέπει να αποδείξω ότι το κομάτι των 1158 τ.μ. προηπήρχε πρό του 62 για να πάω με την παρέκλιση των 750 τ.μ.;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει το τμημα των 1150τμ να ειναι αρτιο και οικοδομησιμο κατα παρεκκλιση. Με τη συνενωση εχεις βελτιωση της παρεκκλισης. Η χρονολογια που σε ενδιαφερει ειναι προ 12-11-1962.

Καλο θα ειναι να βρεις και το ΦΕΚ χαρακτηρισμου του κοινοτικου δρομου

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε karvasaras

εκτός των πολύ σωστών επισημάνσεων του συναδέλφου dgt

συγκέντρωσε ότι στοιχεία βρείς

α) διαδοχικά συμβόλαια

β) τοπογραφικά ομόρων

γ) σχέδια αποτυπώσεων-διανομών του Υπουργείου Γεωργίας

δ) βεβαιώσεις δήμου και τοπικού συμβουλίου

αν απο όλα δεν βγαίνει άκρη υπάρχει και η λύση της δικαστικής αναγνώρισης

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δω τα συμβόλαια του αγροτεμαχίου των 1180 τ.μ., εκεί θα αναφέρεται η χρονολογία. Θα πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την γραφειοκρατία τώρα γνωρισζόμαστε σιγά-σιγά, όλα αυτά δεν ξέρω που να τα βρω και πως να τα ζητήσω. Εντάξη τα συμβόλαια είναι ξεκάθαρο, αλλά από το υπουργείο γεωργίας τι θα ζητήσω, από τον δήμο;Καλά για τοπογραφικά ομμόρων δεν το συζητώ, που να τα βρω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.