Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Δικαίωμα υψούν


rtgiota

Recommended Posts

Εγώ πάντως κατάλαβα πως επειδή δεν είναι διανοιγμένος ο δρόμος σε όλο το πλάτος του, λόγω των απέναντι, δεν του δίνουν το δικαίωμα ανοικοδόμησης.

Δεν λέω αν είναι σωστό, απλά λέω τι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν πει πριν 2 χρονια ενα παρομοιο κουλο στον Πειραια με θεμα ιδεατου στερεου οπου αντι να παρουν πλατος δρομου απο πινακιδα, υπολογιζαν την πραγματικοτητα η οποια ως δια μαγειας ηταν 1 ή 2 μετρα λιγοτερο απο το προβλεπομενο και δεν μπορουσαν να κανουν ανωδομη εντος ιδεατου στερεου.

 

τωρα αν ειναι urban poleo-legend ή εχει βαση δεν ξερω αλλα αυτο μου θυμισε η περιγραφη της κυριας.

Link to comment
Share on other sites

από τα καλυτερα που έχω δει μέσα στο forum.

με ολο το σεβασμο νομιζω πως η ειρωνια που διακρινω στο μνμ σας δεν βοηθαει ουτε εμενα να εξηγησω ουτε εσας να καταλαβετε

 

ευχαριστω και ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν κατι παρανοησα.

 

σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον θα προσπαθησω να εξηγησω με αυτο το σχεδιαγραμμα

το προβλημα ειναι με αυτον τον δρομο οπου ξεκιναει απο τον επανω δρομο με κανονικες διαστασεις και οσο κατεβαινει τα σπιτια βγαινουν ολο και πιο πολυ εξω με αποτελεσμα στο τελειωμα του να μπορει να περασει μονο πεζος.

ευχαριστω

 

μου ειχαν πει πριν 2 χρονια ενα παρομοιο κουλο στον Πειραια με θεμα ιδεατου στερεου οπου αντι να παρουν πλατος δρομου απο πινακιδα, υπολογιζαν την πραγματικοτητα η οποια ως δια μαγειας ηταν 1 ή 2 μετρα λιγοτερο απο το προβλεπομενο και δεν μπορουσαν να κανουν ανωδομη εντος ιδεατου στερεου.

 

τωρα αν ειναι urban poleo-legend ή εχει βαση δεν ξερω αλλα αυτο μου θυμισε η περιγραφη της κυριας.

 

και αυτο που αναφερω στον Πειραια βρισκεται και συγκεκριμενα στα μανιατικα το ανδρο των πολεοδομικων παραβασεων

post-31117-13188723307_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

με ολο το σεβασμο νομιζω πως η ειρωνια που διακρινω στο μνμ σας δεν βοηθαει ουτε εμενα να εξηγησω ουτε εσας να καταλαβετε
Ευτυχώς που ο γραπτός λόγος μένει για να βλέπουν όλοι πως ξεκίνησε το thread. Τώρα, αν εσείς μπαίνετε σε ένα τεχνικό forum και ζητάτε ΔΩΡΕΑΝ απαντήσεις και κατευθύνσεις, χωρίς να μπορείτε όχι μόνο να μας περιγράψετε το πρόβλημα σας, αλλά και να γράψετε μία ολοκληρωμένη πρόταση η οποία να βγάζει νόημα και νιώθετε και άβολα που γίνεται σχόλιο επί της ειρωνική σας (πρώτα εσείς δώσατε) απάντησης
επιδη δεν ειμαι μηχανικος σαφως δεν μπορω να εξηγησω με ορους που εσεις καταλαβενετε αλλα εντυποσιαζομαι που δεν καταλαβατε τιποτε και αυτο με παραπεμπει στο να αναζητησω την γνωμη και αλλου μηχανικου
....

τότε ζητάω δημόσια συγνώμη και ελπίζω τα τεχνικά σας προβλήματα να διευθετηθούν όπως μας τα περιγράφετε.

Φιλικά , Σιδέρης Κωνσταντίνος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.