Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τουαλέτες σε υπαίθριο χώρο καταστήματος


Recommended Posts

Γειά σας , θα ήθελα την άποψη σας :

Υφιστάμενο κατάστημα το οποίο λειτουργεί ως καφέ - ψησταριά έχει στην αυλή και σε απόσταση απο αυτό ,τις τουαλέτες . Σήμερα πρέπει να γίνει αλλαγή χρήσης απο κατάστημα σε χώρο συνάθροισης κοινού λόγω αναγκαιότητας έκδοσης νέας άδειας λειτουργίας . Το ερώτημά μου είναι : δεν απαιτείται η κατασκευή, εντός του καταστήματος , wc & wc ΑΜΕΑ σύμφωνα με τις προδιαγραφές ή έστω σε άμεση επαφή με το κατάστημα ;

Κάθε νέα άδεια που εκδίδεται για οποιοδήποτε είδος καταστήματος δεν απαιτεί την ύπαρξη έστω και μιάς τουαλέτας ;

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

οι τουαλέτες δεν είναι νομιμες;;

 

μπορείς να τις δείξεις ως νέες κατασκευές;;;

θέλω να πω αν δεν έχεις πολεοδομικους περιορισμούς

Link to comment
Share on other sites

Ο προβληματισμός μου ξεκινάει απο το εξής : Η αλλαγη χρήσης ειναι μια νέα άδεια , σε κάθε νέα άδεια που εκδίδεται για κατάστημα, δεν ειναι υποχρεωτικές οι τουαλέτες μέσα στο κατάστημα ? Δηλαδή αν σήμερα έκανα την μελέτη και την εκδοση οικοδομικής άδειας για ανέγερση καταστήματος θα μπορούσα να έχω τις τουαλέτες στην αυλή ?

Ως προς τη νομιμοποιήση τους στην αυλή δεν εχω προβλημα , μπορω να το κάνω , εχω υπολοιπα δόμησης .

 

:) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.