Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μπράβο σας συνάδελφοι!!!


acnt

Recommended Posts

Μπράβο στους συναδέλφους μας jimjimre και dgt!!!!

 

Μπράβο τους για το ήθος το οποίο έδειξαν στο θέμα Ποινές στους ΟΥΚάδες για εθνικιστικά συνθήματα στην παρέλαση.

 

Μπράβο τους που ξέρουν να συζητάνε και ο πρώτος μπορεί και λέει

"4) αφού δεν καταδικάζεις αυτήν την ενέργεια μπράβο σου, να βάλεις και υποψηφιότητα για βουλευτής στο λ.α.ο.ς ή να γίνεις μέλος της χρυσής αυγής , αν δεν είσαι ήδη" σε κάποιον τον οποίο δεν γνωρίζει

 

ενώ ο δεύτερος μεγαλόψυχα γράφει το εξής συγκλονιστικό:

"περαστικα σου ευχομαι... για την τρικυμια εν κρανιω" (να΄σαι καλά μεγαλόψυχε "συνάδελφε" που εύχεσαι την ανάρρωση μου!)

Να εξηγήσω στους "συναδέλφους" μας οτι ούτε εθνικιστής είμαι, ούτε ΛΑΟΣ, ούτε κόκκινος, πράσινος ή μπλε... Αλλά και να ήμουν κάτι από τα παραπάνω, ούτε της έγκριση τους θα ζητούσα ούτε θα ντρεπόμουν, εφόσον -σας έχω νέα!- όλα τα παραπάνω είναι ΝΟΜΙΜΑ πολιτικά κόμματα!!!

 

- Λυπάμαι πραγματικά που για κάποιους η έννοια της Δημοκρατίας περιορίζεται μόνο σε ότι μπορεί να χωρέσει και να κατανοήσει το μικρό μυαλό τους...

 

- Λυπάμαι πραγματικά που γι'αυτούς, όσοι εκφράζουν διαφορετικές απόψεις από τις δικές τους, είναι αυτόματα απόβλητοι, καρκίνωμα στον μικρόκοσμό τους.

 

- Λυπάμαι πραγματικά που βλέπω Σταλινικές νοοτροπίες -όπως μου τις έχουν περιγράψει πραγματικοί ήρωες- να ακμάζουν στην -κατά τα άλλα- δημοκρατική κοινωνία μας.

 

Εύγε "συνάδελφοι", τα έχετε πει όλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Καλά βρε,χαλάρωσε κ εσύ.:D

 

Κ αυτοί την άποψή τους είπαν με αυτές τις προτροπές.

 

Μην τρελαίνεσαι bro,ίντερνετ είναι,ορισμένοι συνάδελφοι νομίζουν ότι θα τσακωθούμε κιόλας!:lol:

 

Εγώ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά acnt άνοιξες ολόκληρο θέμα γιαυτο? ελεος!!

 

χαλάρωσε λιγάκι βρε συνάδελφε, πολύ βαριά τα πήρες! δηλαδή τώρα που με λες στάλιν και μικρόμυαλο τι να σου πω? αντε καλό πάσχα και καλό σούβλισμα :) μην ξεχνιόμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά χαλαρός είμαι!

 

Αλλά δεν δέχομαι να ρετσινιές από κανέναν!

 

Κι αν κάποιοι θεωρούν οτι μπορούν να λένε ότι θέλουν κρυμμένοι πίσω από την "ανωνυμία" του φόρουμ και μετά να το ρίχνουν στο "και καλά, χαλάρωσε, πλάκα κάναμε", για εμένα είναι 2 φορές κατακριτέο...

 

Να μάθετε να το παραδέχεστε όταν κάνετε ή λέτε @@ριές...

Link to comment
Share on other sites

σταυρώστε με σταυρώστε με, στα χέρια σας σηκώστε με. θεωρώ πολυ κατακριτέο ότι δεν καταδίκασες τα συνθήματα αυτά. Ανάλογη άποψη θα έχουν οι ομάδες στις οποίες σε τοποθέτησα γιαυτό και το είπα, ίσως ήμουνα υπερβολικός τελικά αλλά πλάκα δεν έκανα.

Link to comment
Share on other sites

για μη σας θυμησω οτι οι μισοι ηρωες του '21 μιλουσαν, στη μητρικη, αλβανικα (χαχαχχαχα τι εχει να γινει τωρα)

 

.....(από το προηγούμενο θέμα για να μη μείνουν ιστορικές ανακρίβειες ;) )

 

.......

Μέχρι στιγμής αυτά που ξέρω είναι ότι πολλοί ήρωες της επανάστασης του 1821 ήταν AΡΒΑΝΙΤΕΣ και όχι Αλβανοί.

Περί Σουλιωτών τώρα γιατί οι Μποτσαραίοι ήταν η μεγαλύτερη φάρα.Μερικές πηγές αναφέρουν ότι η οικογένεια καταγόταν από τη Δράγανη της Θεσπρωτίας και άλλες αναφέρουν ότι καταγόταν από το Κοσσυφοπέδιο...................

Η πλειοψηφία των Σουλιωτών ήταν δίγλωσσοι. Μιλούσαν και αρβανίτικα και ελληνικά.

Ο Μάρκος Μπότσαρης απεκατέστησε το κύρος της οικογένειας (βλ. περί Κίτσου Μπότσαρη).

.....................................................

Περί Αλβανών βλέπε για Τουρκαλβανούς , Γκέκηδες ,Λιάπηδες και Τόσκηδες.

Σημασία έχει ότι αυτοί αισθάνοταν διαφορετικοί και πολέμησαν εναντίον του Σουλτάνου και δεν είναι μόνο το γεγονός ότι ήταν Χριστιανοί ( ο Οδυσσέας Ανδρούτσος ήταν μουσουλμάνος).

Τέλος οι περισσότεροι Μικρασιάτες πρόσφυγες γνώριζαν και Τουρκικά.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι ήταν Τούρκοι.

 

Για τα υπόλοιπα ηρεμείστε συζήτηση κάνουμε , απορώ πως έφτασε να κλειθωδεί το προηγούμενο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι ας μην ξαναπουμε τα ιδια ,το πρωινο θεμα κλειδωθηκε,οτι ειπαμε το ειπαμε και καλως καναμε ολοι,τωρα ο συναδελφος acnt θεωρει το θεμα ανοικτο,οποτε και εγω αναλαμβανω την ευθυνη για την παρεξηγηση και ζητω συγνωμη -αν και προσωπικα θεωρω οτι ολοι εκφρασαμε πολιτικες αποψεις.συναδελφε acnt δεν τιθεται θεμα δημοκρατιας ,ολοι μπορουν να εκφραζουν τις αποψεις τους ,ομως τα συνθηματα ηταν περα απο καθε ενοια πολιτικης επιχειρηματολογιας.μιλουσαν να σου πιω το αιμα κλπ.

ο jimjimre που καθε αλλο παρα σταλινικος ειναι,απλα ειναι ενα ευαισθητο παιδι απο οτι εχω καταλαβει ,θιχτηκε (ορθως κατα την αποψη μου) απο τα συνθηματα.τωρα βεβαια υπερεβαλε χαρακτηριζοντας σε χωρις να σε ξερει.απο την αλλη και εσυ εισαι ενας εξαιρετος συναδελφος αδιαμφισβητητα.και φυσικα εχεις απολυτο δικαιωμα να εχεις οποια πολιτικη αποψη εχεις .απλα τα συνθηματα δεν ηταν πολιτικα αλλα υβριστικα.

εν πασει περιπτωσει για να ληξει το θεμα ζηταω εγω συγνωμη και δηλωνω οτι εισαι ενας εξαιρετος συναδελφος και ουδεις αμφισβητει να εχεις οποιαδηποτε αποψη θελεις

spy το θεμα κλειδωθηκε.εδω ανοιξε ενα αλλο θεμα.ας βοηθησουμε να κλεισει μερες που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

paris δεν έχεις την υποχρέωση να απολογείσαι για ανοησίες άλλων.

 

Το τί είμαι πολιτικά και εθνικιστικά, δεν χρειάζεται να το αποδείξω σε κανέναν και πολύ περισσότερο σε όσους προτρέχουν να χρωματίσουν συνανθρώπους...

 

Σου είπα και το δέχτηκες: τα συνθήματα ήταν καθαρά για πολιτικούς σκοπούς! Ως εκ τούτου, δεν βλέπω λόγω να μιλάμε για εθνικισμούς, στρατοδικεία και άλλα τέτοια...

 

Τέλος, ως Έλληνας κι επειδή εμάς των "βορείων" θα μας πάρουν τα σπίτια αν γίνει κάτι -δόξα τω Θεώ, η Αθήνα σας είναι πολύ νότια- δεν με χαλάει να δείχνουμε και κάποιες φορές τα δόντια μας ως έθνος στους καλούς μας γείτονες...

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα και μου αρέσουν οι ιστορικές συζητήσεις.

Εμένα πάντως με ενόχλησαν οι πρασινομπερέδες από τη Θεσσαλονίκη που πετούσαν καπνογόνα χωρίς λόγο.

Πάντως φίλε acnt , σκέψου το για το Λ.Α.Ο.Σ. , τον έχεις άνετα τον Ροντούλη στη Λάρισα.

Επίσης σκέψου και τα θετικά , αν μας πάρουν τα σπίτια οι ''Βόρειοι'' έχουμε σίγουρο το πρωτάθλημα.

Άσε που θα γλιτώσουμε προκαταβλητέους , Φ.Π.Α 21% κτλ...

Τέλος ως άλλο κράτος θα ξαναμπούμε στη Ε.Ε. και θα ξαναπάρουμε επιδοτήσεις για το βρεγμένο βαμβάκι με την μαρμαρόσκονη.

Και το σημαντικότερο η Ελλάδα θα πάρει άλλο ένα 12άρι στη Εurovision.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.