Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα μέτρα - Ποιές συνήθειες από την καθημερινότητα σας θα περικόψετε και ποιές οχι?


VVT

Recommended Posts

To θρησκευτικο συναισθημα προσβαλεται οταν πληρωνοντε .ειναι κατι καθαρα αντιθετο στη διδασκαλια του Χριστου .οι πρωτοι χριστιανοι δεν ειχαν ιερεις.στις συγκεντρωσεις τους διαβαζαν το ευαγγελιο ολοι οι πιστοι ,κατα σειρα (σημερα εσυ,αυριο εγω κλπ)

διοτι ο κυριος ειχε πη "δωρεαν λαβατε ,δωρεαν δωσετε......"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ μαζί σου είμαι αλλά άντε πέστο αυτό σε έναν πολίτη από αυτούς που πανε κάθε κυριακή Εκκλησία πιθανώς να καταταγείς στου ασεβείς για να μη πω στους αντίχρηστους .

Link to comment
Share on other sites

σημερα αυτο που γινετε ειναι κατι καθαρα ειδωλολατρικο.

πηγαινουν ,γραφουν σε ενα χαρτι μια ευχη ,βαζουν μεσα στο χαρτι 10-20 ευρω και τα ριχνουν σε ενα κουτι.αυτο δεν ειναι ειδολωλατρια?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην εκτραχυνθεί και άλλο το παρόν θέμα, υπάρχει σελίδα στο fb όπου όσοι θέλουν μπορούν να αναπτύξουν τους συλλογισμούς τους.

Πληροφοριακά πάντως:

Μισθοδοσία αρχιερέων και ιεροκηρύκων : 6.200.000,00€

Μισθοδοσία εφημεριακού κλήρου : 226.000.000,00€

Σύνολο 232.200.000€

Τα στοιχεία είναι παρμένα από τον προϋπολογισμό 2010 του ΥΠΕΠΘ

 

Να συμπληρώσω πως ο προϋπολογισμός της βουλής για το 2010 είναι 218.000.000€

Link to comment
Share on other sites

Θα κόψω την τιμιότητα, την ακαιρεότητα θα πάρω δάνεια, θα γίνω αρχιλαμόγιο και θα ζω ζωή χαρισάμενη στην Ελλαδάρα μα καλά βρε συνάδελφοι τίποτα δεν μάθατε τόσα χρόνια σε αυτόν τον τόπο?ακους εκεί θα κόψω την ταβέρνα....

Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι οτι θα πάμε ακόμη πιο πίσω....μου φαίνεται πως θα την πατήσει όπως την πάτησε με τα τέλη κυκλοφορίας,που πιστεψε πως θα πάνε να παρουν τα σήματα όσοι ειχαν παλιά αυτοκινητα......χαχαχαχαχαχαχα....κατι ανάλογο θα γίνει και τώρα....

 

θα σταματήσω να αγοράζω βιβλία...

Link to comment
Share on other sites

Και μη ξεχνάμε ότι με το θάνατο του Κροπότκιν κυμάτισε για τελευταία φορά η μαύρη σημαία στη Ρωσία. Η συνέχεια είναι γνωστή...............

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.