Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημοψήφισμα για το κάπνισμα !!


chronism

Καπνίζετε ???  

271 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Καπνίζετε ???

    • Ναι
    • Όχι
    • Κάπνιζα ... αλλα ευτυχώς το έκοψα !!!!
    • Προσπαθώ να το κόψω !!!


Recommended Posts

A και τώρα που το θυμήθηκα! Δεν είναι ανάγκη όταν έχετε τελειώσει το φαγητό σας να ανάβετε αμέσως τσιγάρο. Εγώ τι φταίω που μ'αρέσει να τρώω αργά και να το απολαμβάνω κιόλας??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταλαβαίνω όσα λέτε φίλοι αντικαπνιστές αλλά να ρωτήσω κάτι; Ο Χ αντικαπνιστής πάει σε καφετέριες, μπουζούκια, κλάμπ;

 

 

ειναι αναγκαιο κακο.

Link to comment
Share on other sites

Μπα; Οπου μας συμφαίρει "ειναι αναγκαιο κακο."; Γιατί; Στο κάτω-κάτω, όταν πας σε ένα γραφείο και ο άλλος καπνίζει, οι μόνοι που μπορούν να πούνε κάτι είναι οι συνάδελφοί του. Εφόσον όμως καπνίζει, άρα κανείς από αυτούς δεν παραπονιέται, πράγμα που αφαιρεί, σε εσένα που πας για "λίγο", το δικαίωμα να πεις κάτι.

Και πάντα μιλάμε για ανθρώπους και όχι γαϊδούρια...

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά έβαλα τσιγάρο στο στόμα μου...κάπου στα 13-14. Έβηχα για κάνα πεντάλεπτο. Πρέπει να ηχογραφήσω τον πατέρα μου που χρειάζεται ένα 40λεπτο κάθε πρωί για να καθαρίσει το σύστημα (αηδία σκέτη) και να το ανεβάσω...για να αντιλαμβάνονται κάποιοι τί τους περιμένει μεθαύριο.

Link to comment
Share on other sites

Για τα καυσαέρια των αυτοκινήτων δεν υπάρχουν συγκεκριμένα αποτελέσματα για το αν βλάπτουν και πόσο. Για το κάπνισμα υπάρχουν.

 

Υπάρχουν και για κινητα τηλεφωνα και καυσαερια και για το καπνισμα...Για ολα υπαρχουν φιλοι μου, μην στεναχωριεστε.Η πιτα ομως ειναι μεγαλη και τα συμφεροντα τεραστια.Τα εσοδα ειναι ασυλληπτα τοσο για τις καπνοβιομηχανιες οσο για το κρατος μας.Δεν ειναι απλα τα πραγματα δυστυχως.

 

υγ.Αρκετοι θα θυμουνται τους 4-5 καπνοβιομηχανους της αμερικης που ορκιστηκαν μπροστα στο κογκρεσο και το δικαστηριο οτι το τσιγαρο δεν εχει αποδειχτει οτι ειναι υπευθυνο για καρκινο.Τι να λεμε μετα απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Μπα; Οπου μας συμφαίρει "ειναι αναγκαιο κακο."; Γιατί; Στο κάτω-κάτω, όταν πας σε ένα γραφείο και ο άλλος καπνίζει, οι μόνοι που μπορούν να πούνε κάτι είναι οι συνάδελφοί του. Εφόσον όμως καπνίζει, άρα κανείς από αυτούς δεν παραπονιέται, πράγμα που αφαιρεί, σε εσένα που πας για "λίγο", το δικαίωμα να πεις κάτι.

Και πάντα μιλάμε για ανθρώπους και όχι γαϊδούρια...

 

ποιος ειπε οτι θα πω εγω κατι.

εγω μιλαω για αυτους που εργαζονται στο ιδιο γραφειο οπως η συναδελφισσα που ανεφερα πριν,η οποια καθε πρωι μπαινει στον τεκε ακριβως επειδη εκει μεσα υπαρχουν καποια γαιδουρια... :evil:

Link to comment
Share on other sites

1. Οι νόμοι υπάρχουν για να τους τηρούμε, μας αρέσουν δε μας αρέσουν. Αυτό τουλάχιστον γίνεται στα πολιτισμένα κράτη, όχι όμως και σε μπανανίες σαν την Ελλάδα.

2. Μου φαίνεται γελοίο, για να είμαι επιεικής, να πηγαίνω σε μια δημόσια υπηρεσία όπως η πολεοδομία για να ελέγξει ο υπάλληλος τη νομιμότητα των εγγράφων και σχεδίων μου όταν ο ίδιος παρανομεί καπνίζοντας.

3. Το ότι κάποιος δουλεύει σε μια δημόσια υπηρεσία δε σημαίνει ότι του ανήκει το γραφείο για να κάνει ό,τι θέλει. Περαστικός είναι όσο και εγώ που είμαι πολίτης και πηγαίνω σ' αυτό το γραφείο για κάποια υπόθεσή μου. Αν δεν καπνίζεις και αν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας όπως άσθμα που στις μέρες μας κάνει θραύση (20% των παιδιών της Ελλάδας έχουν αλλεργικό άσθμα) και ο ελάχιστος καπνός γίνεται αντιληπτός και ενοχλεί.

4. Η απαγόρευση ισχύει και στις ιδιωτικές επιχειρήσεις. Εκεί εξ ιδίας πείρας να σας πω ότι στις πολυεθνικές τηρείται όπου οι εντολές έρχονται απ' έξω που είναι πιο ευαίσθητοι σε τέτοια θέματα αλλά και γιατί φοβούνται αγωγές από υπαλλήλους τους για αποζημιώσεις εκατομμυρίων ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.