Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προυποθέσεις ένταξης σε πρόγραμμα μικρών Φ/Β (10kWp)


tzouliano

Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι ,

 

προσπαθώ τις τελευταίες μέρες να βγάλω άκρη με τη ΔΕΗ σχετικά με ένα θέμα που μου προέκυψε αλλά δυστυχώς δεν βγάζω άκρη μαζί τους. Ίσως καποιος από έσας εδώ στο forum να έχει αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση και μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.

 

Η περίπτωση έχει ως εξής πελάτης μου συνταξιούχος έχει στην κυριότητα του κτίριο ( ισόγειο , πρώτος όροφος ) βιοτεχνικό με δύο ανεξάρτητους μετρητές ΔΕΗ και θέλει να εγκαταστήσει Φ/Β 10 kWp. Το κτίριο αυτή τη στιγμή νοικιάζεται σε κάποια εταιρεία. Υπάρχει όμως χώρος εντός του κτιρίου με το δικό του μετρητή ο οποίος δεν νοικιάζεται.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να εγκαταστήσει Φ/Β.

Έχει κανείς σας αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση ?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αντιμετωπιση μια τετοια περιπτωση αλλα με μια πρωτη αναγνωση γιατι να αντιμετωπισει προβλημα?Καλυτερα ειναι να πας να ρωτησεις στη ΔΕΗ.Μονο αυτοι θα ξερουν και θα μπορουν να σου απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση παιδιά.

Το γραφείο μου βρίσκεται σε νόμιμο Δώμα πολυκατοικίας και το ρολόι του είναι στο όνομα μου. Μπορεί η εγκατάσταση ΦΒ να υπαχθεί στο γραφείο μου γλιτώνοντας έτσι τον ΦΠΑ? Θεωρήται ο ελεύθερος επαγγελματίας πολύ μικρή επιχείρηση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.