Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δυνατότητα συμμετοχής σε διαγωνισμό με νομαρχιακό εργοληπτικό


giannishalkida

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

 

Ειμαι Πολιτικος Μηχανικος Τ.Ε (ΤΕΙ) και περυσι γραφτηκα και πηρα το νομαρχιακο εργοληπτικο κατηγοριας ''Δομικα'' (μεχρι 47000 ευρω προυπολογισμο).

 

Επειδη αγανακτησα με ΜΕΡΕΣ (ισως και μηνες) ψαξιματος και ερωτησεων ηθελα να ρωτησω εδω τους πιο παλιους εαν μπορω με αυτο το εργοληπτικο να παρω μερος σε διαγωνισμους που βγαινουν στην νομαρχια.

 

Απ'οτι καταλαβα με το νομαρχιακο μπορω να παρω ''μικρα εργα''..... μικρα= το 1/3 της Α' ΜΕΚ δηλαδη 50000 ευρω??

http://www.pesede.gr/live/page.php?id=13&section=nomika

 

Στους διαγωνισμους που βλεπω ομως (http://www.naevias.gr) ολες οι προκυρηξεις λενε....

Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί α) ημεδαποί διαγωνιζόμενοι, μεμονωμένοι ή σε κοινοπραξία, εγγεγραμμένοι στο Μ.Ε.ΕΠ.

Πρεπει να λενε συγκεκριμενα οτι μπορουν να παρουν μερος και οι εγγεγραμενοι στα νομαρχιακα μητρωα? η εννοειται οτι εφοσον ειναι στην κατηγορια μου (δομικα=οικοδομικα??) και μικροτερα απο 47000Ε μπορω να παρω μερος :confused: :confused:

 

Ξερει κανεις να μου πει τι γινεται? μπορω να δωσω προσφορα η οχι?

 

Μονο μη μου πειτε να παω να ρωτησω στη νομαρχια γιατι ειναι ολοι παρε τον ενα και χτυπα τον αλλο...:-x δεν ξερουν τι τους γινεται η δε θελουν να μου πουν.

 

Ευχαριστω

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συμμετάσχεις σε διαγωνισμούς με προϋπολογισμό έως και 47.000+αναθεώρησεις+ΦΠΑ=~58.000 ευρώ. Ακόμη και να μην αναφέρεται ρητά σε προκήρυξη μπορείς να συμμετάσχεις εφόσον ο προϋπολογισμός δεν υπερβαίνει το όριο του πτυχίου σου. Να προσθέσω επίσης ότι τα όρια του προϋπολογισμού αυξάνονται όταν έχουμε περίπτωση κοινοπραξίας αναλογικά με αυτά που ισχύουν για το ΜΕΕΠ. Θεωρητικά δηλαδή αν ένα έργο έχει 47.000 ευρώ οικοδομικά και 47.000 ευρώ Η/Μ μπορείς να κάνεις κοινοπραξία με έτερο κάτοχο νομαρχιακού πτυχίου (όχι ΜΕΕΠ) στα Η/Μ και να συμμετάσχετε στην δημοπρασία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.