Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση φωτοβολταϊκών στα μη διασυνδεδεμένα νησιά


Icecut

Recommended Posts

Απο τις αρχές του καλοκαιριού έχω ξεκινήσει τη διαδικασία αδειοδότησης και αυτή τη στιγμή έχω πάρει απαντήσεις απο όλες τις υπηρεσίες.Το θέμα όμως είναι οτι η ΔΕΗ δε δέχεται αιτήσεις στα ΜΔΝ. Υπήρχε μια σχετική ενημέρωση οτι περίπου το Νοέμβρη θα γίνει πρόσκληση και θα ξεκινήσουν να δέχονται αιτήσεις και για ΜΔΝ.Δε μιλάω για περιπτώσεις στεγών..στέγη μπορούμε να κάνουμε κανονικά,αν και για την περίπτωσή μου μόνο μέχρι 5kw.Αν κάποιος έχει ενημέρωση για το θέμα θα του ήμουν ευγνώμων.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 36
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απ' ότι έχω μάθει θα περιμένεις με το νέο έτος.

Είναι σε διαδικασία μελετών ακόμα και αναμένεται να τελειώσουν περίτα τέλη Νοεμβρίου.

Βάλε ότι Δεκέμβριος είναι γιορτές έχουμε κλπ κλπ ... θα πάει από Γενάρη λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Το να πάει πίσω για 1-2 μήνες δεν έγινε και τίποτα,τόσο καιρό τρέχω και περιμένω,το θέμα είναι όμως τελικά κάτι να γίνει...μη πάει τσάμπα τόσο χαρτί!

Link to comment
Share on other sites

Λέσβος...δε νομίζω να θεωρηθεί οτι δεν υπάρχουν περιθώρια για ανάπτυξη ΑΠΕ στο νησί!πάραυτα ποτέ δε ξέρεις τι θα αποφασίσουν!Για στέγες πχ μας δίνουν μέχρι 5 kW...μόνο στην Κρήτη δίνουν 10!Τέσπα,υπομονή επομένως μέχρι την τελική απόφαση!

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει πριν 1 μήνα περίπου τα Kw που επιτρέπεται να εγκατασταθούν στα μη διασυνδεδεμένα νησιά. Δε θυμάμαι βέβαια εάν επρόκειτο για χωράφια ή στέγες. Όπως και να έχει δε μπορώ να το ξαναβρώ!! Μήπως έχετε κάτι κατά νου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.