Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση φωτοβολταϊκών στα μη διασυνδεδεμένα νησιά


Icecut

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 36
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο νεότερο για τα ΜΔΝ?Στην Κρήτη τι γίνεται?Υπάρχει περίπτωση να καταθέσουμε κ εμείς φάκελο στη ΔΕΗ ποτέ?έστω κ για οικιακό?

Link to comment
Share on other sites

Για οικιακό δεν μπορείς να καταθέσεις?

Νομίζω ισχύει ότι παίρνεις Αριθμό Πρωτοκόλλου και περιμένεις.

 

Για τα υπόλοιπα, το τοπίο είναι θολό!

Link to comment
Share on other sites

Ακού απο διάφορους οτι στη Σάμο οι αιτήσεις προχωράνε κανονικά,δε ξέρω και τι να πιστέψω...στη Μυτιλήνη πάντως μόνο αριθμό πρωτοκόλλου μπορείς να πάρεις καταθέτοντας φάκελο και αυτό μόνο για τα οικιακά!εγώ που είχα καταθέσει φάκελο για αγροτικό μου τον επέστρεψαν πίσω!απο εκεί και πέρα δεν υπάρχει τίποτα νεότερο...είμαι με όλες τις άδειες στο χέρι και περιμένω τη ΔΕΗ.Ένα χρόνο τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι, αλλά τα νησιά βρίσκονται υπό την ομηρία της αρχικής πρόσκλησης της ΡΑΕ (καλοκαίρι 2007). Έγινε ο επιμερισμός ισχύος στις διάφορες νησιωτικές ομάδες και τώρα έχουμε πέσει στο νομικό κενό που υπάρχει για τις εξαιρέσεις με ΟΣ ΔΕΗ.

 

Όποιος έχει ΟΣ ΔΕΗ διαστήματος > 6 μηνών και ταυτόχρονα κατέχει και εξαίρεση ΡΑΕ, είναι πολύ αμφίβολο αν η ΔΕΗ έχει το δικαίωμα να ελευθερώσει την ισχύ της εξαίρεσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.