Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

θα ήθελα, με αφορμή την εορταστική περίοδο που μόλις ολοκληρώθηκε, να σας ευχηθώ Χρόνια Πολλά με υγεία, δημιουργία και προσωπική ευτυχία!!

 

Περά από τα διάφορα σχόλια που τυπώθηκαν μέχρι σήμερα για το συγκεκριμένο Post …, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ποιος είναι ο κρυφοεκπρόσωπος, ο συντονιστής, ο πελάτης, ο ……. (όλοι ξέρουμε ότι η αγορά των σχεδιαστικών προγραμμάτων είναι πολύ δύσκολο να παρακολουθηθεί) για αυτό το λόγο θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά το «Γιαννης-ιος» για την δημοσίευση του συγκεκριμένου Newsletter που μου έδωσε την δυνατότητα να γνωρίσω το EliteCAD.

 

Γνωρίζοντας πως κάποια μέρα θα τελείωνα την σχόλη … από το καλοκαίρι του 2009, έψαχνα για κάποια καλή λύση CAD. Αρχικά αγόρασα την φοιτητική έκδοση του Allplan 2009, δούλεψα και το ΤΕΚΤΟΝ σε ένα τεχνικό γραφείο και πριν λίγες ημέρες εγκατέστησα το EliteCAD. Ακόμη δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα βασικά εγχειρίδια,ότι έμαθα από κάποια βιντεάκια του youtube και της EliteSoft. Μου φαίνετε αρκετά εύκολο και πιστεύω σε 15 μέρες να μπορώ να το χειρίζομαι καλά.

 

Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις και θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που το ξέρει καλύτερα. Το EliteCAD κάνει μελέτη ηλιασμού; μπορεί να απεικονίσει τις διεύθυνσης των ηλιακών ακτινών; κάνει κεκλιμένη τομή στο χορό (clipping section); Εξάγει αρχεία VRML & 3DS; Και τέλος εάν μπορούμε εύκολα και γρήγορα να εισάγουμε τα δικά μας ελληνικά πρότυπα; π.χ. πινακάκι κουφωμάτων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.