Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φυσιοθεραπεία και προέγκριση


jstark

Recommended Posts

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν η φυσιοθεραπεία χρειάζεται προέγκριση από το ΤΣΜΕΔΕ; Έχω γνωμάτευση και αγωγή από ορθοπεδικό, χρειάζεται να πάω και απο το ΤΣΜΕΔΕ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παράλληλα με την ανωτέρω ερώτηση, γνωρίζει κανείς πόσες φυσιοθεραπείες μου καλύπτει το ταμείο το χρόνο?

 

Και μετά από πόσους μήνες μπορώ να τις πληρωθώ αφού τις κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα συνάδερφοι

Βρηκα αυτα σημερα ψαχνοντας για δικη μου επειγουσα περιπτωση για φυσιοθεραπειες.

Σας τα στελνω εστω και καθυστερημενα. Μπορει καποιος να εξυπηρετηθει.

 

Οι φυσιοθεραπείες πρέπει να προεγκρίνονται. Για το σκοπό αυτό πρέπει να προσκομίζεται ιατρική γνωμάτευση και παραπεμπτικό, στο οποίο θα αναφέρεται ο αριθμός και τα είδη των συνεδριών και να ανοίγεται λογαριασμός. Το επιτρεπτό όριο είναι 30 συνεδρίες το χρόνο, το πολύ 5 ειδών και το πολύ σε 2 σημεία. Για χρόνια νοσήματα, τα παραπάνω όρια τροποποιούνται σε 60 συνεδρίες, 3 είδη και 2 σημεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Melissa, η προέγκριση από πότε ισχύει? Τον Νοέμβριο, που ρώτησα σχετικά, μου έδωσαν από το Τσμεδε ένα "χαρτάκι" που έγραφε άλλα...και σίγουρα όχι προέγκριση!

Μας έχουν καταμπερδέψει και δεν υπάρχει καμμία ενημέρωση δυστυχώς!

Υπάρχει κάποιο σχετικό site που να δίνει ακριβείς πληροφορίες, στο site του Τσμεδε ειναι τελείως γενικά κ αόριστα!

Έχεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες σχετικά με θεραπείες που άρχισαν Νοεμβρίο? και μήπως ξέρεις και ως ποιό ποσό αποζημιώνει?? Εδώ στην Αθήνα ούτε τηλ δεν σηκώνουν! Γίνεται τέτοιος χαμός πού με πιάνει κατάθλιψη όταν χρειάζεται να πάω εκεί! Είναι σκέτος εξευτελισμός. Να φανταστείτε ότι για ιατρικές δαπάνες που έχω καταθέσει στο πρωτόκολλο στις 7 Ιουλίου 2010, δεν έχω αποζημειωθεί ακόμη.....κοντεύει 6μηνο!

 

ευχαριστώ εκ τών προτέρων για όποια βοήθεια - ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.