Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασίες κατάθεσης - επικύρωσης μελέτης φ.α.


Recommended Posts

Συνάδελφοι σας χαιρετώ!

Είναι η πρώτη μου δημοσίευση και όπως καταλαβαίνετε δεν θα είναι για να βοηθήσω αλλά για να με βοηθήσετε... Θα ήθελα να με πληροφορήσετε αναλυτικά για τα βήματα που ακολουθούμε μετά την εκπόνηση μια μελέτης φυσικού αερίου (για υφιστάμενη οικοδομή) μέχρι αυτή να επικυρωθεί τελικά. Έχω κάποια πράγματα υπόψιν μου, αλλά υπολογίζω στην εμπειρία σας και φυσικά... στην "τριβή" σας με τους δημόσιους φορείς...:P

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλωσόρισες!

Αν έχεις ήδη εκπονήσει την μελέτη σύμφωνα με τις οδηγίες που βρίσκονται στο site της ΕΠΑ Αττικής, τότε καταθέτεις τον φάκελο με την μελέτη δύο (2) αντίγραφα, σε ένα από τα παρακάτω σημεία:

• στα κεντρικά γραφεία (Λεωφ. Αθηνών 31-33 & Σπ. Πάτση – 1ος όροφος, Πρωτόκολλο Υποβολής Μελετών ΤΥΚ) όλες τις εργάσιμες μέρες από 9:00-14:00

• στο κατάστημα της ΕΠΑ Αττικής στο Σύνταγμα (Ξενοφώντος 8 & Φιλελλήνων) Δευτέρα &Τετάρτη 8:00-17.00 & Τρίτη - Πέμπτη - Παρασκευή 8:00-20:00

 

Παίρνεις αριθμό φακέλου-πρωτοκόλλου και σε καμιά βδομάδα (ίσως και λιγότερο) επικοινωνείς στο τηλέφωνο 2103406000 ώστε να μάθεις εάν ο φάκελος έχει ελεγχθεί, αν υπάρχουν παρατηρήσεις ώστε να κανονίσεις και ραντεβού με τον ελεγκτή μηχανικό για διορθώσεις και διευκρινίσεις στη μελέτη ή εάν είναι έτοιμος ώστε να τον παραλάβεις.

Για τα περαιτέρω (κατασκευή και ενεργοποίηση της εσωτερικής εγκατάστασης και έκδοση άδειας χρήσης) δες και πάλι στο link που σου έδωσα πιο πάνω (απαιτείται εγγραφή).

Link to comment
Share on other sites

Πάνο σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου και την άμμεση ανταπόκριση!!! Καλή μέρα να έχετε!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.