Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπογραφη σύμβασης με ΔΕΣΜΗΕ για βιομηχανικές στέγες


kozo

Recommended Posts

καλησπέρα ,

 

Τα διακιολογητικά για υπογραφή σύμβασης , οπως φαίνονται και στο site του ΔΕΣΜΗΕ είναι http://www.desmie.gr/content/index.asp?parent_id=44&cat_id=1403&lang=1

 

όμως ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει για τις βοιμηχανικές στέγες?

θέλει ο ΔΕΣΜΗΕ απόφαση απαλλαγής ΕΠΟ όπως αναφέρεται στο προηγούμενο λινκ?

 

Γνωρίζει μήπως κανείς τη λίστα με τα δικαιολογητικά για τον ΔΕΣΜΗΕ που αφορούν υπογραφή συμβάσης για βοιμηχανικές στέγεσ μέχρι 100kW??

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι βιομηχανίες για την λειτουργία τους παίρνουν Ε.Π.Ο. από τις κατά τόπους νομαρχίες (αν δεν κάνω λάθος) για την λειτουργία τους. Από ερώτηση μου σε ΔΙΠΕΧΩ παίρνεις άμεσα εξαίρεση εφόσον διαθέτει τέτοιο χαρτί η βιομηχανία. Δεν είναι πρόβλημα όπως στα χωράφια που είναι άγνωστη η γη και η χρήση της, και γίνεται γρήγορα. Δεν έχω προχωρήσει περισσότερο στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε περίπτωση που κάποιος το γνωρίζει.

Αν κάνει κάποιος εγκατάσταση Φ/Β σε Β. Στέγη (π.χ 100KWp) υπάρχει περίπτωση ο λογαρισμός της ΔΕΗ (όχι του Φ/Β) να απαλλάσεται απο το τελος ΑΠΕ?

Στα οικιακά νομίζω ότι ισχύει αλλά δεν μπορώ να βρώ τι διαδικασία κάνιε γιατί δεν είναι αυτόματη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.