Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμφισβήτηση επιλογής σχολής


Recommended Posts

Μα αν είναι δυνατόν ρε παιδιά υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν οτι δίχως πονηριά μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά?Και δεν αναφέρομαι μόνο στην Ελλάδα αλλά σε όλο το ανθρώπινο είδος γενικότερα...Κοίτα είναι γεγονός οτι εργοδότης των "νέων" είναι οι "γέροι"...Αν κάποιοι την έχουνε δεί επαναστάτες και γουστάρουν να αλλάξουν τον κόσμο μας σε μια ουτοπία, να πάτε να πουλήσετε το παραμυθάκι σας αλλού.

 

 

Στο μνημόνιο μας έφερε η συμπεριφορά του Έλληνα...?Έλα ρε και εγω που νόμιζα οτι μας έφεραν, η SIEMENS, και η γιαγιά και ο παππούς που είναι κολλημένοι με τον Μητσοτάκη και τον Παπανδρέου και οι τόσοι ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ στο δημόσιο υπάλληλοι που έχουν θείο δημοτικό σύμβουλο, και οι πραγματικές ΛΑΜΟΓΙΕΣ που λαμβάνουν χώρα στη Βουλή(μα γιατί την αναστήλωσαν μετά το κάψιμο τής?), και η καθαρίστρια της Βουλής που κάνει μαθήματα ιππασίας ΜΕΣΑ στη Βουλη...Αλλά όχι...οι ΜΠΔ μας έφεραν στο μνημόνιο επειδή πήραν δικαιώματα...

 

Sorry φιλενάδα για το παραλήρημα, αλλά ίσως πρέπει να αναθεωρήσεις...μόνη σου δικαιολογία είναι να είσαι και εσυ βολεμένη στο δημόσιο...αλλά δεν το νομίζω, στην ειδικότητα σου αναγράφονται πολλών ειδών πτυχία...αυτό το κομπλεξικιά το δίνουν μόνο στο δημοκρίτειο?

Link to comment
Share on other sites

Στο μνημόνιο μας έφερε η συμπεριφορά του Έλληνα...?Έλα ρε και εγω που νόμιζα οτι μας έφεραν, η SIEMENS, και η γιαγιά και ο παππούς που είναι κολλημένοι με τον Μητσοτάκη και τον Παπανδρέου και οι τόσοι ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ στο δημόσιο υπάλληλοι που έχουν θείο δημοτικό σύμβουλο, και οι πραγματικές ΛΑΜΟΓΙΕΣ που λαμβάνουν χώρα στη Βουλή(μα γιατί την αναστήλωσαν μετά το κάψιμο τής?), και η καθαρίστρια της Βουλής που κάνει μαθήματα ιππασίας ΜΕΣΑ στη Βουλη...Αλλά όχι...οι ΜΠΔ μας έφεραν στο μνημόνιο επειδή πήραν δικαιώματα...

 

Βρε χρυσό μου παιδί, είπα εγώ ότι το Μνημόνιο το έφεραν οι ΜΠΔ? Έλα π@@@@η στον τόπο σου... Ξαναδιάβασε τι έγραψα...

 

Sorry φιλενάδα για το παραλήρημα, αλλά ίσως πρέπει να αναθεωρήσεις...μόνη σου δικαιολογία είναι να είσαι και εσυ βολεμένη στο δημόσιο...αλλά δεν το νομίζω, στην ειδικότητα σου αναγράφονται πολλών ειδών πτυχία...αυτό το κομπλεξικιά το δίνουν μόνο στο δημοκρίτειο?

 

Χαχαχαχαχαχααχαχα...

Εξακολουθώ να λατρεύω τον τρόπο σκέψης των ΜΠΔ... Για τους ΜΠΔ, όταν διαφωνείς μαζί τους είσαι προπαγανδίστης, προκατελλειμένος, κομπλεξικός, βολεμένος στο Δημόσιο... Για να σου λύσω την απορία, είμαι ανέργη και δε έχω σκοπό στη ζωή μου να διοριστώ σε κανένα Δημόσιο γιατί αντιθέτως με κάτι άλλα μυαλά που κυκλοφορούν αναμεσά μας, εγώ θέλω να δουλέψω τίμια σα Μηχανικός... Αν δεν τα καταφέρω, μπορώ άνετα να γίνω γκαρσόνα, κομμώτρια, πωλήτρια κτλ κτλ... όλα μέσα στη ζωή είναι...

 

Στην ειδικότητα μου κάνω χιούμορ, μήπως στο ΠΚ δεν έχετε? Την ειδικότητα του Ψυχολόγου μου την έδωσε ένα συνάδελφος με δόξα και τιμή... Την ειδικότητα του Αστρολόγου την πήρα και από μόνη μου... Την ειδικότητα της κομπλεξικιάς με τους ΜΠΔ μου την έδωσε ο vaggelhs92...

 

Τέλος, χαίρομαι που αυτό το foroum έχει την δυνατότητα να ακούγονται τόσες διαφορετικές απόψεις... Εγώ τόσο καιρό δεν έχω εξυβρίσει, προσβάλλει ή ταπεινώσει κανέναν εδώ μέσα... Αντιθέτως, δέχομαι πολλές προσβολές μόνο και μόνο επειδή λέω πράγματα που δε βολεύουν κάποιους... Χαίρομαι γι΄ αυτό, μου αρέσει η ελευθερία του λόγου...

 

Λευτέρη, Βαγγέλη και λοιποί, σας ευχαριστώ για τις προσωπικές προσβολές που μου κάνετε... Με τιμούν... Δε το λέω ειρωνικά, το πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μα ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ να μην συνδυάζονται η τιμιότητα με τον επαγγελματισμό?

 

Τα σχόλια μου ήταν ειρωνικά, όπως και η ειδικότητα σου φαντάζομαι, απλά ήθελα να επαληθεύσω μια σκέψη μου(οτι δεν σου αρέσει να σου κάνουν οτι κάνεις).Διερμηνεύεις την ειρωνεία ως προσβολλή.

 

 

Μα θα αρχίσω να τραβάω τα μαλλιά μου(και όχι μόνο) με αυτά που βλέπω...

 

 

Ας διασπαστούν τα δικαιώματα...πωπω!!Ζω για τη μέρα που μια μερίδα πολιτικών θα ασχολούνται μόνο με βόθρους!!!!!Μου φτιάξατε τη μέρα!!

 

 

Αν γίνει αυτό, οι ηλεκτρολόγοι που ασχολούνται με ανελκυστήρες και οι μηχανολόγοι που ασχολούνται με φωτοβολταικά θα πάνε φυλακή ή θα μείνουν άνεργοι!!!Μιλάμε για ΤΟΝ παραλογισμό!!!!

 

Βρε προσγειωθείτε...Θα ξεχάσουμε τι είναι πολυτεχνείο και πανεπιστήμιο στο τέλος...

 

Όσο για τις προσβολλές:το να λέμε οτι μια μερίδα επιστημόνων δεν πρέπει να έχουν κάποια δικαιώματα ή δεν είναι επιστήμονες(ακόμα πιο προσβλητικό) θίγει την προσωπικότητα, τους κόπους, τις σπουδες και την εργασία κάποιων ανθρώπων.Αυτά εγω τα θεωρώ ΙΕΡΑ και θεωρώ οτι τα προσέβαλλες ανεπανόρθωτα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις προσβολλές:το να λέμε οτι μια μερίδα επιστημόνων δεν πρέπει να έχουν κάποια δικαιώματα ή δεν είναι επιστήμονες(ακόμα πιο προσβλητικό) θίγει την προσωπικότητα, τους κόπους, τις σπουδες και την εργασία κάποιων ανθρώπων.Αυτά εγω τα θεωρώ ΙΕΡΑ και θεωρώ οτι τα προσέβαλλες ανεπανόρθωτα.

 

Δηλαδή για τα ΤΕΙ πρέπει να βγει το ΤΕΕ και να ζητήσει δημόσια συγνώμη ???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για τα ΤΕΙ πρέπει να βγει το ΤΕΕ και να ζητήσει δημόσια συγνώμη ???

 

Μεγάλε, τα ΤΕΙ αν δεν κάνω λάθος πήραν δικαιώματα.Το ΤΕΕ ξέρουμε πως είναι παλαιολιθικό, αν και δεν έχει πάρει θέση για αυτά τα ΠΔ...Κόψε τα bold, τι φωνάζεις, για να σε φοβηθούμε ή για να πείσεις?Δεν γίνεται ωρομίσθιοι καθηγητές με το πολύ ένα master να βγάζουν επιστήμονες...

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει αυτό, οι ηλεκτρολόγοι που ασχολούνται με ανελκυστήρες και οι μηχανολόγοι που ασχολούνται με φωτοβολταικά θα πάνε φυλακή ή θα μείνουν άνεργοι!!!Μιλάμε για ΤΟΝ παραλογισμό!!!!

 

Μη αγχώνεσαι, εγώ θα είμαι η πρώτη που θα μπω φυλακή... Ήδη έχω δικαστική εκκρεμότητα...

 

Όσο για τις προσβολλές:το να λέμε οτι μια μερίδα επιστημόνων δεν πρέπει να έχουν κάποια δικαιώματα ή δεν είναι επιστήμονες(ακόμα πιο προσβλητικό) θίγει την προσωπικότητα, τους κόπους, τις σπουδες και την εργασία κάποιων ανθρώπων.Αυτά εγω τα θεωρώ ΙΕΡΑ και θεωρώ οτι τα προσέβαλλες ανεπανόρθωτα.

 

Αν λίγο παρακολουθούσες τι λέω τόσους μήνες στο foroum, δε θα έγραφες αυτή τη παράγραφο... Σε παρεκινώ λοιπόν να δεις όλα τα 200+ μηνύματα που αναφέρομαι σε αυτό το θέμα... Θα δεις ότι καμμία σχέση αυτό που λέω με αυτά που γράφεις... Ποτέ δεν είπα ότι δεν πρέπει να έχουν ΕΔ ή ότι δεν είναι επιστήμονες ή δε ξέρω τι άλλο...

 

Αν πίστευα αυτό, τότε γιατί κάνω Master στους ΜΠΔ στα Χανιά? Λες να διάλεγα να κάνω Master σε μια σχολή που δεν εκτιμώ? Λες να είμαι τόσο ανώμαλη? Λες να είμαι χαζή? (Ναι είμαι, θα το βάλω και αυτό στην ειδικοτητά μου...)

 

Αυτά λοιπόν που θεωρείς ιερά τα θεωρώ και γω... Αν λίγο με ήξερες, δε θα έλεγες αυτό που έλεγες... Αλλά βλέπεις, εγώ ακόμα και τώρα δε σε προσβάλλω, δε λέω κάτι κακό για σένα... Αντί λοιπόν να μου το αναγνωρίσεις αυτό και να πεις ότι ''ναι, με την κοπελιά διαφωνώ αλλά τουλάχιστον είναι ευγενική, συνεχίζεις την ειρωνία...''

Ξέρεις πόσο ευγενική ήμουν με τον Βαγγέλη? Σαν την μεγάλη του αδερφή του μίλαγα...

 

Μεγάλε, τα ΤΕΙ αν δεν κάνω λάθος πήραν δικαιώματα.Το ΤΕΕ ξέρουμε πως είναι παλαιολιθικό, αν και δεν έχει πάρει θέση για αυτά τα ΠΔ...Κόψε τα bold, τι φωνάζεις, για να σε φοβηθούμε ή για να πείσεις?Δεν γίνεται ωρομίσθιοι καθηγητές με το πολύ ένα master να βγάζουν επιστήμονες...

 

Μη σε ακούσεις κανείς από ΤΕΙ, δε θέλω ούτε να σκεφτώ τι θα σου πούν...

Link to comment
Share on other sites

Κόψε τα bold, τι φωνάζεις, για να σε φοβηθούμε ή για να πείσεις?Δεν γίνεται ωρομίσθιοι καθηγητές με το πολύ ένα master να βγάζουν επιστήμονες...
Τα bold τι σε ενόχλησαν?

Εδώ αναγκαζόμαστε και διαβάζουμε τις βλακείες που γράφεις. Τα bold σε ενόχλησαν?

 

Δεν γίνεται ωρομίσθιοι καθηγητές με το πολύ ένα master να βγάζουν επιστήμονες...
Από ποια βουvά κατέβηκες και σε ποιες σπηλιές ακόμη ζεις???

 

 

Προσβολή μέλους.

ilias

Link to comment
Share on other sites

Α μας εκτιμάς?Sorry τότε...αυτό που έχω δεί εγω είναι οτι λες και ξαναλές οι ΜΠΔ δεν είναι ΜΜ...Ξέρεις πόσα τεχνικά γραφεία έχουν ανοίξει οι ΜΠΔ και δουλεύουν υπο την επωνυμία ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ?Τους προσβάλλεις ή όχι?

 

 

Πές μάς τότε τι είδους "επιστήμονες" είναι αυτοί οι ΜΠΔ?Επιχειρησιακοί ερευνητές?Οργανωτές και Διοικητές?Φιλόλογοι?Κοινωνιολόγοι?

Link to comment
Share on other sites

Τα bold τι σε ενόχλησαν?

Εδώ αναγκαζόμαστε και διαβάζουμε τις βλακείες που γράφεις. Τα bold σε ενόχλησαν?

 

 

 

Από ποια βουvά κατέβηκες και σε ποιες σπηλιές ακόμη ζεις???

 

Αν δεν σου αρέσουν οι βλακείες που γράφω ΤΡΑΒΑ ΠΑΡΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ

 

Προσβολή μέλους.

ilias

Link to comment
Share on other sites

Α μας εκτιμάς?

 

Όχι το σύνολο των ΜΠΔ φυσικά... Όπως δεν εκτιμώ συμπεριφορές σαν και τις δικές σου... Sue me...

 

Sorry τότε...αυτό που έχω δεί εγω είναι οτι λες και ξαναλές οι ΜΠΔ δεν είναι ΜΜ...Ξέρεις πόσα τεχνικά γραφεία έχουν ανοίξει οι ΜΠΔ και δουλεύουν υπο την επωνυμία ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ?Τους προσβάλλεις ή όχι?

 

Να μου κάνουν και αυτοί μηνύσεις αν τους έχει προσβάλλει τόσο πολύ η αποψή μου... Στην τελική βρε Λευτέρη, εγώ είμαι μια υστερικιά σε ένα foroum, τι σε νοιάζει τι λέω?

 

 

Πές μάς τότε τι είδους "επιστήμονες" είναι αυτοί οι ΜΠΔ?Επιχειρησιακοί ερευνητές?Οργανωτές και Διοικητές?Φιλόλογοι?Κοινωνιολόγοι?

 

Σοβαρή ερωτηση... Να σκεφτώ... Θέλω 2-3 μέρες μέχρι να το προσδιορίσω πλήρως...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.