Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακατανομή ροπών ρηγματωμένης πλάκας


 

Recommended Posts

Γιάννη μπορείς να μου αναπτύξεις λίγο το παρακάτω που είπες;

-..Μπορείς να την μειώσεις σε μέγεθος και σε επιφάνεια και αντίστοιχα θα σου "δείξει" σε πόσο μήκος θα έχεις ρηγματώσεις/πλαστικοποιήσεις και τι μεγέθους!-

Μπορείς να μειώσεις το Ε σε μια ομάδα στοιχείων κοντά στην περιοχή με τις μεγάλες τάσεις. Η μείωση του Ε μπορεί να είναι από 0 μέχρι 99% (λύση συνέχειας). Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να δεις σε πόσο μεγάλη έκταση θα σημειωθούν ρηγματώσεις και πόσο έντονες θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις τώρα ξαναέπιασα υπολογιστή ,από την Παρασκευή το βράδυ

 

chronism να σου ζήσει ο διάδοχος! ( και είπαμε ..μελλοντικός πολιτικός μηχανικός..για να υπογράφει τα πάντα!!) :twisted:

 

Άρη και Γιάννη ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

chronism να σου ζήσει ο διάδοχος! ( και είπαμε ..μελλοντικός πολιτικός μηχανικός..για να υπογράφει τα πάντα!!)

 

Μπα .. Φαρμακοποιό θα τον κάνω σαν την μαμά του - Σίγουρα πράματα (δόξα το θεό αρρωσταίνει ο κόσμος :evil: :evil: :evil: ) Μάλιστα σε κάνα μήνα ρίχνω θεμέλια για το Νέο - ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ φαρμακείο !!!!

 

 

Όσο για το πρόγραμμα δεν πρόλαβα να ασχοληθώ ...

 

Βρήκα όμως στις πανεπιστημιακές μου σημειώσεις (Φαρδής - Οπλ. Σκυρόδεμα ΙΙ - παρ 9.6) σχετικά με το θέμα σου ... αύριο αν σε πετύχω μέσα θα στα στείλω με FAX ...

Πάντως αναφέρει (ο Φαρδής) ότι ο ΝΕΚΩΣ (παρ.9.6) επιτρέπει την χρήση πλαστικής ανάλυσης για έλεγχο επάρκειας αντοχής υφιστάμενων πλακών - Ενώ στον ΕC2 και για σχεδιασμό νέων πλακών ....

 

Διαβάζοντας τώρα τον ΕΚΩΣ(παρ 9.2.3) δεν έχει αλλάξει τίποτα

 

Στέφανε που θα το χρησιμοποιήσεις ??? Και γιατί να μπείς σε τέτοιες περιπέτειες ???

Link to comment
Share on other sites

chronism είσαι σίγουρος για το φαρμακοποιός; ..άκουσα πως υπάρχει μιά διάταξη του 1912 που δίνει την δυνατότητα σε πολιτικούς μηχανικούς του πολυτεχνείου να υπογράφουν και συνταγές φαρμάκων :D

 

ok, ας σοβαρευτούμε,

σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, βασικά με ενδιαφέρει για να έχω ''ευρύτερη εικόνα'' σε μεγάλων διαστάσεων πλάκες σε βιομηχανικά κτίρια καθώς και για περιπτώσεις πλακών σε στύλους χωρίς δοκάρια.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!

 

(απότομο κόψιμο γέλιου αλα Μητσοτάκης....βλ. Λαζοπουλος) ... Ας σοβαρευτούμε....

 

Από τον κανονισμό πάντως δεν είσαι καλλυμένος αν πρόσεξες ....

Τεσπα ... στείλε μου με Π.Μ το τηλέφωνο σου για να σου στείλω τα FAX ... sorry που δεν τα σκανάρω - το σκάνερ μου δουλεύει με κάρβουνο :D :D

 

Και μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο ... να σε "καλέσω" μέσω MSN στο PC μου να δούμε μαζί το ROBOT...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ότι μου έχει έρθει απο FAX ..είναι σαν ιερογλυφικό ..πρέπει να αλλάξω συσκευή

 

Το άλλο που λές με το MSN να βρούμε χρόνο να το κάνουμε (βασικά δεν ξέρω πως γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.