Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τιμές συνεργείων


lakis

Recommended Posts

Θα ήθελα να συγκρίνουμε τιμές συνεργείων σε διάφορες περιοχές της Ελλάδος. Κάνω την αρχή:Στο βόρειο Εβρο καλούπωμα 60-70Ε/κμ, τούβλα 4-5Ε/τμ, σίδερα 180Ε/τόνο και 1 έως 1.3 ένσημα/τόνο.

 

Εσείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Γειας συνάδελφοι...αυτό που θέλω να ρωτήσω και βέβαια είναι δυνατό να απαντηθεί είναι όσον αφορά τις τιμές πιάτσας σε διάφορες εργασίες κατά την κατασκευή οικοδομής γιατί θέλω να βγάλω ένα προιπολογισμό ΌΧΙ συμβατικό ο οποίος όσο το δυνατο να ανταποκρινεται στην πραγματικότητα. Για παράδειγμα τιμές εργασίας κ αγοράς για

 

μπετα-σιδερα, τοιχοποιίες, σοβαδες, υδραυλικά, ηλεκτρολογικά, πλακακια κ.α.

 

Ξέρω ότι από περιοχή σε περιοχή αλλάζουν όμως δεν νομίζω στην περιφέρια γύρω από Αθήνα όπου κ είναι η έδρα μου να είναι τοσο μεγάλη η διαφορά...όποιος εμπειρός μπορεί ας μου δώσει τα φώτα του παρακαλω....τουλάχιστον στις πιο βασικές εργασίες που ανέφερα πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε για να το ετοιμάσεις πόσο χρόνο έχεις ?

 

Αν έχεις αρκετό μπορώ να σου δώσω τηλέφωνα και βάσει των ποσοτήτων που θα προκύπτουν απ ΄τις προμετρήσεις σου να ζητάς προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη:θα σου πω μόνο για μπετά και σίδερα που ξέρω σίγουρα

 

μπετά 60-80 €/κ.μ. συμπεριλαμβανομένου του ικα, χωρίς φυσικά την αγορά του μπετόν και τη χρήση αντλιών και σίδερα 0,17-0,17 €/κιλό με το ικα χωρίς φυσικά την αγορά οπλισμού και αναλώσιμων (π.χ.φουρκέτες)

 

όλα εξαρτώνται από τα συνεργία που θα διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ιεράπετρα Κρήτης.

 

1m³ οπλισμένου σκυροδέματος κόστισε συνολικά 260€.

Υλικά (σκυρόδεμα+πρέσα+χάλυβας) + Εργατικά (μπετατζής+σιδεράς) + ΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.